Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Türklaste ja kurdide vastastikune veristamine Hannoveris — kodune vaen võõrsile kaasa

-
23.01.2018
47RS180123A111

Sageli jooksevad kaks täiesti erinevast ilmakaarest saabunud uudist loogiliselt kokku — nii on enamikus meediaväljaannetes avaldatud sõnum Türgi vägede sissetungist Süüria kurdide kontrollitavatele aladele üksüheselt seotud uudisega sellest, kuidas Hannoveri lennujaamas läksid omavahel kaklema kurdid ja türklased.

Postimees vahendab Saksa politsei teadet, et esmaspäeval puhkes Hannoveri lennujaamas massikaklus ligi 200 inimese vahel, kelle maharahustamiseks tuli kasutada pipragaasi. Kaklus sai praegu teadaolevatel andmetel alguse kurdide ja türklastest reisijate vahelisest konfliktist, vahendas Mirror.co.uk. Nimelt protestisid kurdid Turkish Airlinesi check-in-ala läheduses Türgi sõjategevuse vastu Süürias, kuid nende demonstratsioonile astusid vastu türklastest reisijad.

Saksamaal, kes hakkas juba 1970. aastatel Türgist võõrtõujõudu sisse vedama, elab praegu erinevatel hinnangutel umbes 2,5 miljonit türklast ja pool miljonit kurdi, kes aga on ajaloolised vaenlased, sest Ankara surub julmalt maha igasuguse Türgi kurdide vabadusvõitluse, tunnustamata neid isegi eraldi rahvusena. Tülid kahe immigrantide kogukonna vahel on sagedased, seda enam, et Iraagis on kurdid oma riigi loomise lävel, mida Türgi püüab igati takistada. Suur Türgist pärit inimeste arv on Saksamaale ka teisel moel probleeme tekitanud — nimelt tahtis ametlik Ankara enne Erdoganile suuremate volituste andmiseks korraldatud referendumit oma sellekohase kampaania viia ka Saksamaa pinnal elavate türklaste juurde. Saksa võimud ei lubanud siiski Türgi poliitikuid sealsetele türklastele kihutuskoosolekuid korraldama.

Kuigi Läänes levinud poliitkorrektsus keelab sageli valgustada immigrantidega seotud vahejuhtumite tausta, on mõnede Prantsusmaal mošeede vastu toimunud rünnakute puhul olnud alust arvata, et need on sunnimoslemite kallaletungid šiiamoslemitele ja seega on islam toonud Euroopasse kaasa ka usuvastuolud. Analüütikud on varemgi väljendanud arvamust, et immigrandid küll põgenevad kodumaa probleemide eest, kuid toovad need uuele asukohamaale kaasa ja hakkavad seal ehitama samasugust ühiskonda, mille juurest jalga lasti.

Foto: Reuters/Scanpix