Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ungari keeldus allkirjastamast ebaadekvaatset Euroopa-Aafrika rändedeklaratsiooni

-
02.05.2018
Hoidke alt, peremehed tulid – nii näivad need Vahemere “õnnetud” paadipõgenikud teatavat.
© Scanpix

Visegradi riigid säilitavad jätkuvalt kaine mõistuse ka seal, kus Lääne-Euroopa astub võltshumanismist tingitud hukutavaid samme.

Ungari keeldus kolmapäeval allkirjastamast ainult migratsiooni häid külgi tunnustavat deklaratsiooni, mille võttis Maroko konverentsil vastu üle 50 Euroopa ja Aafrika riigi. Sellele kirjutasid Marrakeshis toimuval rände- ja arengukonverentsil alla 27 Euroopa ja 28 Aafrika riigi esindajad, vahendab BNS.

Ungari välisminister Péter Szijjártó ütles, et deklaratsioonis kujutatakse migratsiooni nähtusena, mis on ainult hea ja kasulik ning aitab kaasa globaalsele arengule. “Meie arvates on see ühekülgne lähenemine ja meie sellega nõus ei ole,” sõnas ta.

Immigratsioonivastane Ungari peaminister Viktor Orbán, kes aprillis tugeva toetusega tagasi valiti, on ärritanud Brüsselit korduvalt oma suhtumisega migrantidesse ja pälvinud inimõiguslaste pahameele. Samas leiab Orbani poliitika heakskiitu madjarite poolt, sest see on aidanud hoida Ungarit turvalisena, samas kui Lääne-Euroopa vaevleb terrorismi ja immigratsiooniga kaasnenud kuritegevuse käes.

Euroopa Nõukogu kritiseeris eelmisel nädalal avaldatud raportis Ungari “transiiditsoonides” migrantidele ja asüülitaotlejatele osaks saavat kohtlemist. Ometigi on just Ungari poolt püstitatud tõkketara pannud suuresti piiri põgenike vabale ringitormamisele Euroopas.

Maroko deklaratsioonis kutsutakse üles “inimõigustele tuginevale lähenemisele” ning rõhutatakse vajadust kaitsta “haavatavatessse olukordadesse sattunud migrante” ning hoida ära rassismi ja diskrimineerimist. Ehk siis tähendab see  rändekriisile uue hoo andmist, sest majanduspõgenikud kasutavad mistahes Euroopa nõrkust kohe ära, seda nutune sõnastus ilmselt ka tähendab.

Deklaratsioon käsitleb väidetavalt ka illegaalset immigratsiooni ja võimalusi, kuidas aidata migrantidel kodumaale tagasi pöörduda, kuid arvestades Lääne-Euroopa selgrootust rände piiramisel, on tõenäoliselt tegu tühja mulli, halvemal juhul hoopis immigratsiooni turgutava poliitikaga.