Urmas Espenberg: migratsioonikriis Euroopas kogub taas tuure, aga tegusad meetmed puuduvad

Itaaliasse ja Hispaaniasse saabuvate migrantide hulk kasvab kiiresti, aga olukord näib olevat sama abitu kui 2015. Kuigi Balkani rändetee on tänu Ungari ja Austria otsustavale tegutsemisele hetkel kinni, siis kasutatakse teisi auke, et Euroopasse imbuda.

Kui reaalseid meetmeid ette ei võeta, muutub kogu Euroopa Liidu edasine eksistents mõttetuks. Kui ühiselt hakkama ei saada, siis on iga liikmesriik oma piiride ja kodanike kaitseks sunnitud ise reageerima. ÜRO ametnike jutt lõputust solidaarsusest kolmanda maailma riikide rände suhtes hakkab ära tüütama, samas kui Euroopa unikaalse kontinendi riikide ja kultuuride säilimine ei lähe kellelegi korda.

Massimigratsiooni mahitajad aga ujutaksid kontinendid pigem migrantidega üle ja segaksid ära kogu maailma rahvastiku. Kuid kes on andnud neile selleks õiguse? Tegelikult mitte keegi! Nad on selle endale ise võtnud, arvates et nii on parem. Kuid kellele parem?

Euroopat ei kaitse tegelikult keegi muu kui Euroopa ise, aga poliitilist tahet selleks paistab jaguvat vaid Ida-Euroopas (sedagi mitte kõikjal). Niiviisi edasi minna ei saa! Kuidas ületada ideoloogiline kuristik Lääne-Euroopa ja Ida-Euroopa vahel? Et aidates Euroopasse aafriklasi ja araablasi hävitatakse tegelikult oma rahvast ja Euroopat? Kuidas ja kas üldse on võimalik teha EL praegustele juhtidele selgeks, et rändeteed tuleb lõpuks sulgeda? Kuna see on tegelikult ainus väljapääs olukorrast, et Euroopal oleks vähegi tulevikku. Või on multikulti ajud Läänes siiski lõplikult ära pehmendanud?

Itaalia on sel aastal võtnud vastu 85 protsenti Vahemerd ületanud sisserändajatest.  Itaalia on ärgitanud Euroopa Liidu riike avama oma sadamaid päästelaevadele põgenikekoormaga toimetulemiseks. Paljud ärgitavad solidaarsusele Itaaliaga.

Itaaliasse ja Kreekasse saabujate laialijagamine teiste euroliidu liikmete vahel aga ei annaks tulemust, sest aina uusi ja uusi masse saabub vahetpidamata juurde. Euroopa parlamendi esimehe Tajani sõnul ootab tõotatud maale Euroopasse pääsu lähiaastatel koguni 30 miljonit inimest. Seega oleks ainus toimiv variant Vahemere rändetee sulgemine, mida aga vaatama korduvatele lubadustele pole Euroopa Liidu juhid ega juhtriigid siiani teha suutnud.

 

 

Kommentaarid