Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Obama-aegne administratiivametnik soovitab Trumpi vastu sõjalist riigipööret!

-
08.02.2017
Laadime sisu...

Obama-aegne endine administratiivametnik Rosa Brooks pakkus ajakirja Foreign Policy blogis nelja moodust, kuidas vabaneda president Trumpist, nii vahendab Breitbart.

Brooks tuli lagedale järgmiste ideedega:

Jätta Trump nelja aasta pärast tagasi valimata. „Kuid pärast nii katastroofilist esimest nädalat ametis tundub neli aastat väga pika ajana,“ kirjutas Brooks.
Presidendi tagandamine. Ehkki, nagu pahandas Brooks, ka tagandamisprotsess on väga pikaldane ja võtab aega mitmeid kuid, seda isegi väga entusiastlikult meelestatud kongressi puhul. Ja, nagu kirjutab Brooks, kui tuumanupp on hullumeelse valduses, tundub ka mitu kuud hädaohtlikult pika ajana.
Kuulutada president vaimselt ebastabiilseks ning eemaldada ta oma ülesannetest käivitades USA 25. konstitutsiooniparandus.
Sõjaväeline riigipööre. Brooks kirjutab: „Veel üsna hiljuti oleks neljas võimalus tundunud mulle USA puhul täiesti mõeldamatuna: sõjaline riigipööre, või siis vähemalt sõjaväe juhtkonna poolne allumatus käskude täitmisel.“
Rosa Brooks on New America fondi alla kuuluva Bernard L. Schwartz Senior’i vennaskonna liige. Fondi aga rahastab miljardär George Sorose Open Society (avatud ühiskonna) fond. Aastatel 2009-2011 töötas Brooks nõustajana USA kaitseministeeriumis.

Brooks ei ole spetsialist psühhiaatrias ja tema analüüs president Trumpi poliitikate kohta, mis talle ei meeldi, meenutab peamiselt emotsionaalset tugitoolipsühholoogiat. Lisaks tuleb ta lagedale terve hulga fantaasiatega selle kohta, mida Trump tema arvates ühel päeval teha võib: vallutada Iraak, rünnata Mehhikot, koguda kokku kõik USA moslemid ja saata nad Guantánamosse, anda Hiinale tuumarünnaku abiga õppetund!

25. konstitutsiooniparanduse käivitamise puhul viitab ta asepresident Mike Pence’i võimalikele ambitsioonidele. Ta usub, et küllap poleks Pence’il presidendiks saamise vastu midagi. „Kahtlemata ei ole Pence’i poliitilised vaated mõõdukad. Ta on äärmiselt vaenulik homoõiguste suhtes, ta on kliimaskeptik jne, kuid olgugi, et tema poliitika võib olla paljudele ameeriklastele vastuvõetamatu, ei jäta ta siiski hullumeelse muljet,“ kirjutab Brooks.

Juba Trumpi presidendikampaania ajal kerkisid esile katsed kõrvaldada Trump vaimse ebastabiilsuse diagnoosi abil. Pärast Trumpi ametisse astumist on sama teema endiselt aktuaalne. Kuid varasema pretsedendi kohaselt 1964. aastal, mil samasuguste süüdistustega rünnati senaator Barry Goldwaterit, on Ameerika psühhiaatrite liidu APA poolt paigas reegel, et psühhiaatrid ei tohi kommenteerida kellegi vaimset tervist ilma, et varasemalt oleks läbi viidud vastavad uuringud ja ilma, et patsient oleks andnud oma arstile loa sel teemal avalikkuses rääkida. Seda reeglit on president Trumpi puhul rikutud juba korduvalt, kuna mitmed psühhiaatrid on USA ajakirjanduses sel teemal sõna võtnud ja presidendile oma n-ö diagnoosi andnud.

Allikas: Breitbart  (tõlkinud Triin van Doorslaer)

FOTO: AP/Scanpix