Poola president allkirjastas punamälestusmärkide mahavõtmise seaduse

Poola president allkirjastas punamälestusmärkide mahavõtmise seaduse

17.07.2017

Poola president Andrzej Duda kuulutas esmaspäeval välja kommunismi levitamise keelamise seaduse muudatused, mis näevad ette kommunistlike mälestusmärkide mahavõtmise ja kommunistliku minevikuga seotud kohanimede asendamise sündsamatega, teatas presidendi veebileht.

Poola seadused jõustuvad kolm kuud pärast seda, kui president on need allkirjastanud.

Poola seim võttis kommunismi levitamise keelamise seaduse muudatused vastu juuni lõpus. Muudatuste kohaselt on kohalikel võimudel õigus kommunismiaja mälestusmärgid maha võtta.

Väljaanne wPolityce, kirjutab, et mälestusmärgid, mis ei ole nähtud ette “avalikuks vaatamiseks” ja asuvad kalmistutel, selle seaduse alla ei käi. Seaduse toimealast jäävad välja ka hariduslikult või kultuuriliselt tähtsad mälestusmärgid.

Muudatused laiendavad üle-eelmisel aastal vastu võetud kommunimi levitamist keelava seaduse kohaldamisala. Poola raadio teatel suutis seim toona tuvastada 1300 kommunismile viitavat tänavanime, samas ei sätestatud mälestusmärkide ja -tahvlite mahavõtmist.

BNS/UU

FOTO: Scanpix

Kommentaarid

Kommentaarid puuduvad

Ütle sõna sekka

Hetkel kommentaarid puuduvad

Sa võid olla esimene, et alustada vestlust.

Sinu andmeid ei avalikustata!Sinu e-posti aadressi ei avalikustata. Samuti ei jagata Sinu andmeid kolmandate osapooltega.