Poola viib Trumpi tõttu Kolme mere riikide tippkohtumise Varssavisse

Poola viib Trumpi tõttu Kolme mere riikide tippkohtumise Varssavisse

13.06.2017

Poola presidendi Andrzej Duda teatel viiakse Kesk- ja Ida-Euroopa riikide tippkohtumine Edela-Poolast pealinna Varssavisse, sest linnas viibib samal ajal ka USA president Donald Trump.

Niinimetatud Kolme mere algatuse tippkohtumine toimub 6.-7. juulini ning selles osalevad 12 riigi liidrid, kes arutavad energia- ja taristusidemete tihendamist, julgeolekut ja muid küsimusi.

Osalema kutsuti ka Trump ning Valge Maja kinnitusel külastab president 6. juulil Poolat. Seejärel läheb ta Saksamaale 7.-8. juulini Hamburgis toimuvale G20 tippkohtumisele. Võimalik, et Trump osaleb ka Varssavis toimuval kohtumisel, kuid ametlikku kinnitust sellele veel pole.

Duda ütles teisipäeval Horvaatias, et tippkohtumine liigutatakse “logistilistel ja julgeolekupõhjustel” Wrocławist Varssavisse.

Kohtumisel osalevad Aadria, Balti ja Musta mere vahel asuvad EL-i liikmesriigid Austria, Bulgaaria, Eesti, Horvaatia, Leedu, Läti, Poola, Rumeenia, Slovakkia, Sloveenia, Tšehhi ja Ungari.

AP – BNS – UU

Foto: Scanpix -(illustreeriv) Ida- ja Kesk-Euroopa riigijuhid kohtumisel

Kommentaarid

Kommentaarid puuduvad

Ütle sõna sekka

Hetkel kommentaarid puuduvad

Sa võid olla esimene, et alustada vestlust.

Sinu andmeid ei avalikustata!Sinu e-posti aadressi ei avalikustata. Samuti ei jagata Sinu andmeid kolmandate osapooltega.