KGB-lane pürgib Tallinna linnavolikogu liikmeks

Valimisteks nimekirja kokku lappiva Savisaare Valimisliidu ja Tegusa Tallinna nimekirjas on ka kunagine Nõukogude julgeolekuohvitser Valeri Konovalov, kirjutab Postimees.

Nüüdse turvaärimehe nimi on kaitsepolitsei teadaande alusel ära trükitud Riigi Teatajas 2004. aastal Nõukogude Liidu luure- või vastuluureorganite teenistuses olnud isikute nimekirjas. Kaitsepolitsei avaldas Riigi Teatajas kõigi nende isikute nimed, kes on olnud KGB teenistuses või sellega koostööd teinud ning kes seadust rikkudes ei andnud end enne 1996. aasta kevadet üles.

Savisaare valimisliidu nimekirjas üles astuv ja sama valimisliidu kodulehel kandidaadid.ee näo ja nimega pealinna volikokku pürgiva mehe taust on lisaks KGBs olemisele värvikas. Näiteks osales ta ühes meeldejäävas “seikluses”, mil ärimees Meelis Lao läks 2004. aasta septembri varahommikul musta riietatud turvameeste saatel veel suletud Viru tänava McDonald’sisse ning viskas välja kõik töötajad.

BNS

Fotol Valeri Konovalov.
(Mihkel Maripuu/Postimees/Scanpix)

 

Kommentaarid

2 kommentaari loole “KGB-lane pürgib Tallinna linnavolikogu liikmeks

 1. Jüri Böhm kirjutas:

  Kurat – kas me olime siis tõesti nii lollid, et jätsime selle agentuuri siia riiki õõnestama!?
  See on kui inimesed laulavad ennast “vabaks” aga mitte ei võitle ennast vabaks.:(

 2. Heino kirjutas:

  Tamarale.
  Pärast seda, kui USA eriteenistuste agent Ilves Ärmajokk oli meil presidendiks, võivad ka kõik teised agendid tegutseda. Mitte ainult et kandideerida, vaid presidendiametini tõusta.

  Jääb üle ainult küsida – kas sellist eestit me tahtsimegi?

Kommenteerimine on suletud