Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Meeste ja naiste suhted on sassis ning olukord läheneb sugude kodusõjale

-
20.05.2018
Naistevastane vägivald
© Shutterstock

Maailm muutub üha kiiremini, aga iseküsimus on see, kas need muutused on ka head. Reaalne elu näitab, et pigem mitte.

Multikultuursuse pealetung, rahvaste sunniviisiline segamine, piiramatute pseudovabaduste vohamine inimõiguste sildi all ja sellest võrsuv perverssuste esiletõus on ka inimsuhted ja ühiskonna toimimise sassi ajanud. Muuhulgas on feminism ja LGBT võimutsemine lõhkunud ka meeste ja naiste suhtluse.

Hiljuti Kanadas jalakäijatele otsa sõitnud mehele esitati  lõpptulemusena süüdistus kümnes mõrvas ja 13 mõrvakatses. 25-aastase Alek Minassiani teo motiiviks võis politsei hinnangul olla viha naiste vastu, vahendab Postimees väljaannet Guardian.

Minassian tegi vahetult enne rünnakut sotsiaalmeediasse sissekande, milles ülistas 2014. aastal Californias kuus inimest tapnud Elliot Rodgerit. Rodger süüdistas naisi julmuses ja osales aktiivselt vestlusrühmas, kus noored mehed arutasid, miks nad naistele ei meeldi. Ka Minassian kirjutas, et on alanud mäss niinimetatud tahtmatu tsölibaadi vastu.

Nähtusel Incel ehk “involuntary celibate” on sotsiaalmeedias ka laiem kõlapind. Tegu on sotsiaalmeedia subkultuuriga, kus seksuaalselt frustreerunud meesterahvad põhjendavad oma tõrjutusele viidates naistevastast vägivalda.  Vestlusfoorumites defineeritakse Incel’it kui kedagi, kellel ei õnnestu seksuaalsuhteid luua, kuigi ta seda soovib, ja kes seetõttu on jäetud ilma ka püsisuhte võimalusest, vahendab Postimees.

Ennast Incel’iks pidavad mehed on veebifoorumeid kasutanud anonüümse tugiteenusena, mis on toonud kaasa ka oma ideoloogia, mille keskseks seisukohaks on, et kaasaegne maailm on mitteatraktiivsete heteroseksuaalsete meeste vastu ebaõiglaselt kallutatud. Ühiskond olevat üles ehitatud viisil, et mõnedel meestel on õigus saada rohkelt seksuaalpartnereid, teistel pole aga õigust kedagi saada ning et sellel “seksuaalsel turul” on ebaõiglane võim naistel.  Muuhulgas on foorumites ka kindlad terminid – seksuaalselt edukas mees on “Chad” ja atraktiivne naisterahvas “Stacy”.

Peamiseks põhimõtteks on see, et meestele seksi keelamine on ebaõiglane. Praktikas on aga sellised foorumid kujunenud keskkondadeks, kus õigustatakse nii naiste diskrimineerimist kui ka otsest vägivalda, sealhulgas tehakse üleskutseid vägistamiseks ning ka “revolutsioonilisteks sammudeks”. Sellega on võimalik ka tõlgendada Minassiani sotsiaalmeedias avaldatud lauset: “Incel’i mäss on juba alanud. Me kukutame võimult kõik Chad’id ja Stacy’d.” (“Incel rebellion has already begun. We will overthrow all the Chads and the Stacys.”)

Eestinen. fi  aga kirjutab, et Euroopas on viimasel ajal üha levinumad grupi- ehk nn karjavägistamised, kus meeste jõuk vägistab naise ning filmib kõike seda üles. Teema on olnud arutusel Euroopa Parlamendis, kus aga paljud saadikud, nende seas Soome esindajad ei soovinud seda teemat arutada, vahendab Iltalehti.

Hispaanias on inimesed juba väga vihased ning tulnud tänavale lausa meelt avaldama, et vägistamistega seotud seadusandlust muudetaks. Praegu on seadused vägistamisega seoses väga leebed. Seadusandluse muutmist kaalutakse ka Soomes, kus vägistamisena käsitletakse ainult sellist tegu, millega kaasneb füüsiline vägivald ja ohver on abitus seisundis.

Hispaania avalikkust šokeeris 2016. aasta grupivägistamine, kus 5-meheline jõuk vägistas Pamplonas 18-aastase neiu, filmis selle üles ja postitas veebi nimega La Manada, mis tähendab karja või hundikarja. Sellest on tulnud kasutusele termin karjavägistamine. Kohtu otsuse järgi jäid mehed süüdi vaid seksuaalses ärakasutamises, mitte vägistamises. Nii nagu Soomes, nii eeldab ka Hispaanias vägistamine vägivalla või ähvarduste kasutamist.

Hispaania juhtumi puhul võttis kohus aluseks video, kust võib aru saada, et naine ise nõustus seksiga, kuna magas liikumatult ja suletud silmadega ajal, kui mehed teda vägistasid. See näitas justkui, et naine oli kõigega nõus. See, et mehed mõisteti süüdi vaid seksuaalses ärakasutamises, ajas tuhanded hispaanlased marru ja põhjustas meeleavaldusi üle riigi.

Tegelikult pole naiste ja meeste suhete hukkaminekus ka mehed sugugi süütud. Psühholoogid on osutanud sellele, et paljud naised, keda tugevam sugu välimuse tõttu ei vaata ja kes seetõttu suhet ei leia, ühinevad LGBT ja marufeminismiga ning hakkavad mehi igati materdama — geiagenda tugevnemine ja jõuline pildile ronimine ning naisõigusluse kõrge positsioon annavad naistele võimaluse neile “viletsatele valgete heteroseksuaalsetele meestele” kätte maksta. Kättemaksuks minnakse ka suheteni neegrite või teiste mittevalgete meestega, et valgetele nende kõlbmatust rõhutada. Samas märgitakse ära, et enamik naisaktiviste on tüsedad ja hoolitsemata, vähesed seksikad naised nende ridades on paljude halvasti lõppenud suhete tõttu meestevihkajateks muutunud.

Teisalt on naised meestest ära pöördunud ka seetõttu, et feministliku kasvatusega naised ei soovi olla seksiobjekti staatuses, vaid eelistavad ise oma elu suunata. Politico kirjutab Inceli liikumist kommenteerides, et mehed on sealgi naiste algatuse kaaperdanud – nimelt on juba 1990. aastatest olemas naisliikumine, mille liikmed otsustasid jääda eluks ajaks neitsideks. Vahe on vaid selles, et Incel peab ennast tsölibaadiks sunnituks. Samas on ka meeste seas täheldatud teadlikku seksuaalsuhetest hoidumist, kuigi selle taga on üldjuhul seesama naiste kättesaamatus.

Maailm muutub tõesti kiiresti, kuid iga uus nähtus tundub olevat pigem negatiivne, lõhkudes ühiskonnas seni eksisteerinud raamid ja jättes asemele kaose, mis kellelegi midagi ei anna.

Allikad: Guardian, eestinen.fi, Postimees, Iltalehti, Politico, BBC