Eesti riigi laostajate nimekiri: need saadikud toetavad Rail Balticut!

Ööl vastu tänast, mil Rail Balticu ratifitseerimise eelnõu oli Riigikogus esimesel lugemisel, said teatavaks nende rahvasaadiku nimed, kes kavatsevad mõne nädala pärast hääletada Eestit laostava Rail Balticu projekti poolt.

Konservatiivne Rahvaerakond tegi esimesel lugemisel ettepaneku hääletada Rail Balticu ratifitseerimise eelnõu menetlusest välja. Väljahääletamine oleks tõmmanud projektile piduri peale.

Ettepaneku poolt olid ainult Eesti Konservatiivse Erakonna ning Vabaerakonna saadikud. Ettepaneku vastu olid 47 saadikut ning ülejäänud kas puudusid või jätsid hääletamata.

Puudumine ja hääletamata jätmine on märk sellest, et sisuliselt toetatakse Rail Balticu rajamist.

Martin Helme ütles Riigikogu saalis, et kõik inimesed, kes vähegi süvenevad Rail Baltica projekti numbritesse ja argumentidesse, saavad aru, et tegemist on pöörase, hävitusliku ja majanduslikult katastroofilise projektiga.

„Kõik, kes Rail Baltica poolt hääletavad, peavad vastama valimistel küsimusele “mis teil viga on?”. Nad peavad vastama küsimusele “mis on teie vastutuse osa selles?”. Peavad andma aru inimestele, miks nad suunavad Eesti majanduse pankrotikursile,“ ütles Helme.

„Ja siin ei ole võimalik öelda, et me ei teadnud või me ei saanud aru. Kui ei saada aru, siis tuleb endale tunnistada, et lihtsalt ei ole mõistust, et olla kõrgetel kohtadel kas Riigikogus või valitsuses. Tuleks panna asjad kokku ja teha ruumi inimestele, kes saavad aru. Jääb küsimus “kellele on see kahjulik projekt nii kasulik, et seda ikkagi toetatakse?” Ma luban, et mitte kellelgi, mitte ühelgi poliitikul, kes siin nuppu vajutavad, ei lasta valimistel unustada, kuidas nad hääletasid.“


Rail Balticu kindlad toetajad

Raivo Aeg
Maire Aunaste
Dmitri Dmitrijev
Enn Eesmaa
Peeter Ernits
Helmut Hallemaa
Hannes Hanso
Olga Ivanova
Toomas Jürgenstein
Tiina Kangro
Jaanus Karilaid
Siim Kiisler
Aivar Kokk
Valeri Korb
Siret Kotka-Repinski
Igor Kravtšenko
Kalvi Kõva
Helmen Kütt
Viktoria Ladõnskaja
Heimar Lenk
Inara Luigas
Andres Metsoja
Marianne Mikko
Eiki Nestor
Andrei Novikov
Mart Nutt
Anneli Ott
Liisa Oviir
Toomas Paur
Martin Repinski
Kersti Sarapuu
Erki Savisaar
Helir-Valdor Seeder
Priit Sibul
Mihhail Stalnuhhin
Märt Sults
Tanel Talve
Tiit Terik
Marika Tuus-Laul
Ken-Marti Vaher
Rainer Vakra
Einar Vallbaum
Viktor Vassiljev
Toomas Vitsut
Hardi Volmer
Toomas Väinaste
Marko Šorin


Hääletamata jätsid või puudusid (kuid tõenäoliselt hääletavad Rail Balticu poolt)

Arto Aas
Yoko Alender
Deniss Boroditš
Igor Gräzin (tõenäoliselt hääletab Reformierakonnast ainsana Rail Balticu vastu)
Remo Holsmer
Liina Kersna
Toomas Kivimägi
Urmas Kruuse
Ants Laaneots
Kalle Laanet
Maris Lauri
Jürgen Ligi
Oudekki Loone
Lauri Luik
Ain Lutsepp
Kristen Michal
Marko Mihkelson
Madis Milling
Aadu Must
Kalle Muuli
Meelis Mälberg
Ivari Padar
Kalle Palling
Keit Pentus-Rosimannus
Hanno Pevkur
Heljo Pikhof
Barbi Pilvre
Heidy Purga
Laine Randjärv
Valdo Randpere
Taavi Rõivas
Aivar Sõerd
Urve Tiidus
Jüri Jaanson
Johannes Kert
Eerik-Niiles Kross
Jaanus Marrandi
Anne Sulling
Terje Trei
Vladimir Velman

 

UU

Kommentaarid

2 kommentaari loole “Eesti riigi laostajate nimekiri: need saadikud toetavad Rail Balticut!

 1. Margus Peterson kirjutas:

  huvitav, mitu refikutsikat osales hääletamisel? vist mitte ühte-
  gi. võimalikud järeldused:
  1) rb “must töö” tehakse kesikute kätega, st. refid tõmbasid
  kesikud haneks ja naasevad messiastena võimu juurde ees-
  timaad “päästma”. vähetõenäoline.
  2) vaadates kesikute “meeleparandust” rb suhtes ja kogu va-
  litsuse “vahetuse” tsirkust – reffide räpane töö tehakse teiste
  kätega ja . . .tants kestab veel . . . ehk refid riisuvad koore.
  divide et impera – jaga ja valitse. järeldus: refid ja kesikud pole
  muud kui ühe p.rse kaks kannikat. palagan.
  PS. kui ausad valimised oleks võimalikud, oleks nad keelatud.
  (üks fordide dünastia esindaja). rääkimata e-valimistest.

 2. Jaan kirjutas:

  Tere armas rahvas kes võtsite sõna.Asjad on mõneti veel lihtsamad kui paistab.Meie praeguse presidendi amitisse nimetamise susser+vusseri ajal oli jutuks et hakatakse hulgaliselt tähtsates küsimustes referendumeid korraldama.Palju referendumeid tehtud on? Null! Ilves-Nestor multikulti koolkond näitas rahvalle järjekordselt trääsa ja pidas piisavalt rumalaks et mitte rahvalt küsida Rail Baltica, islamipagulaste,eesti keele võimu üle Eestimaal,Põhiseaduse muutmiste,Tselluloosi tehase rajamise üle kuhu iganes[Emajõe äärde on kõige rumalam varjant sest Emajõe vesikond on 22% Eesti riigi territooriumist kes ei tea.Hävib kõik elav ja Tartu linn hakkab haisema nagu peldik 24/7 ja seda rahakopika nimel mis tingib veel Eesti metsa hävingu!] Eesti mets on ka Eesti sõduri strateegiline partner. Kui venelased peaksid ründama saab puu tagant vastu tulistada muidu oled kohe surnud kui kari venelasi peale jookseb.]Euroliitu kuulumise või millistel tingimustel kuulumise üle jne.
  Riigikogu töökorraldus hääletamise osas ei kõlba kuhugi!Inimesed kelle rahvas on sinna valinud ennast esindama ei oma hääletustel kindlat seisukohta vaid on seisukohtade suhtes neutraalselt erapooletu või neid pole lihtsalt riigikogu saalis kohal.Jälle mingi homoseksuaalselt liberaaldemokraatlik seisukoht oma ametikohustuste täitmisse?Lõdva moraaliga hulk inimesi kes tuleb tööle rahva nimel kuid tööd ei tee!Ei viitsi mõtelda et mis seisukohal ma küll olen?Ning “kus ma praegu üldse olin” nagu filmis Palja Relvaga Leslie Nielseni rollis!Kuid palk ju jookseb!Lõpetage see neutraalsuse jama ükskord ära hääletamisel, kuidas see riiki edasi aitab?Justkui täidsa pohhui kuidas otsustatakse ja mida parasjagu otsustatakse.Härra Nestor kas on normaalne?
  Saime suure rõõmuga ja hurraaga Eestile uue peaministri kellelt nii lihtsalt ühelegi küsimusele otse vastust ei saa.Paistab et riigikogu rahvas ei tundnudki teda tegelikult enne kui ära valis! Ka tema lojaalsus ja arusamad Eesti riigi ning Eesti rahvusluse huvidele on küllaltki kaheldava väärtusega.Armastan meie praegust presidenti, ta on küll kaua eelnevalt võõrsil elanud kuid aja möödudes saab temagi meie eestluse püsimajäämise muredest 100% aru.Ta on võimas.Kui kaks eelmist presidenti kokku panna siis annab tema kokku.Rahvas pole seda veel täielikult aru saanud ega endale teadvustanud kuid Kerstist saab meie EESTI RAHVA SUUR EMA!Ma ei kahtle.Tema eraelu,töö ja poliitilised kogemused,intelligents ja särav mõistuse potensiaal on väga suur ja selle läbi koostööd rahvaga tehes saavutab palju! Kuid kui ta arvab et Eestisse on vaja islami pühakodasi ja püüab seda realiseeerida siis see viib suurema rahva lõhestatuseni või ka kodusõjani.Loodame et ei lähe selleni.Siis on kõik hukas!
  Mitte ainult need inimesed nimekirjas kes preagu Rail Balticut toetavad selles lahendis vaid ka kõik need kes kõigi eelmiste valimiste käigus on käinud välja ja riigikogus aitanud läbi suruda riigivaenulikke ja kahjulikke otsuseid tuleks kirjutada üles ning meeles pidada turvalisuse mõttes.Et vastutus ei kahaneks mida mõeldakse ja tehakse riigikogus.
  IRL matused kes ka ei juhiks,Keskerakond viimast korda valitsuses ! Vabaerakond jääbki hõljuma,see on ilmselt nende saatus!EKRE teeb seda mida räägib ,seega ainuke stabiilne tegija erakond!Ei saa siiani aru mida teeb Kadri Simson keskerakonnas, ülejäänud käigu kukeke keskerakonnas!Nii et siis kaks ideoloogilist punast veendunud kommunisti ka Oudekki Loone ja Olga Ivanova, Ratas muigab ja viskab silda selle asemel et neid erakonnast välja visata kuid ei saa ju visata kui on omad sõbrad kommunistid!Kapo vaatab pealt, sügab mune,normaalne!Ikka väga imelik!

Kommenteerimine on suletud