VIDEO: Rail Baltica – riikliku olulise tähtsusega küsimus 13. detsembril Riigikogus

Rahvuskonservatiivid on mures, et fanatism, millega Rail Balticu eestvedajad eiravad vastuargumente, prognoositavaid ohte ning avalikku arvamust, süvendab kahtlusi, et Rail Balticuga on seotud ulatuslik korruptsiooniskeem. Seepärast on 13. detsembril Riigikogus ellu kutsutud arutelu Rail Baltica kui olulise riikliku tähtsusega küsimuse üle.

Kahtlusi lisab asjaolu, et Rail Balticu praegust trassi soovitav uuringufirma AECOM on sattunud Austraalias skandaalidesse ja jäänud kohtus süüdi riigi ajaloo suurimas uuringupettuses. Firma süü seisnes alusetute ning ülioptimistlike prognoosidega uuringuraporti esitamises, millest lähtuti pärast valmimist pankrotistunud tunneli rajamisel.

Rahvuskonservatiivid on seisukohal, et Eesti vajab senisest projektist paremat, moodsat ja kiiret raudteeühendust Kesk-Euroopaga, ent selleks pole vaja rajada uut trassi, vaid rekonstrueerida olemasolev raudteevõrgustik.

Vajame lisauuringuid ja ratsionaalset avalikku debatti, otsustamaks, kas Euroopaga raudteeühendus luua üle Pärnu või Tartu-Valga, kuid täiesti selge on, et uue, kolmanda transpordikoridori loomine on üsna kahtlase väärtusega ettevõtmine. Konservatiivne Rahvaerakond soovib omalt poolt sellele debatile kaasa aidata, korraldades Riigikogus olulise tähtsusega riikliku küsimuse arutelu Rail Baltica teemal.

Valitsuspoliitikute praegune jutt, et Rail Balticu trass on otsustatud ja midagi enam muuta ei saa, ei ole tõsiseltvõetav. Fakt on, et Euroopa Liit ei kirjuta meile ette siseriikliku trassi asukohta. Praeguseks tehtud kulutused on projekti kogumaksumusega võrreldes tühised ning need ei õigusta korvamatut kahju, mida Rail Baltic Eesti majandusele ja elukeskkonnale teha võib. Üheksa korda mõõda ja üks kord lõika. Veel on aeg hädapidurit tõmmata!

Kommentaarid