Tõrvikurongkäik näitas eesti rahvusluse jõudu ja tõmbas selge joone kahe Eesti vahele

Eesti iseseisvuspäeva õhtul marssisid tuhanded inimesed lõõmavate tõrvikutega läbi talvise pealinna, et tähistada sel moel Eesti Vabariigi 100. juubelitähtpäeva ning tunnetada õlg õla kõrval käimise tunnet ajastul, mil rahvusriigi saatus on küsimärgi alla sattunud.

Kui veel pool tundi enne ürituse ametlikku algust tundus, et külm ilm võib osavõtjate arvu oluliselt kärpida, siis edasi tõi iga minut üha enam rahvusmeelseid inimesi juurde, tõrvikud läideti ja tänavuse aasta kõige isamaalisem sündmus võis alata. Eesti hümni esitas võimsalt Raimondo Laikre ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimehe Mart Helme kõne ergutas rahvast oma jõudu rongkäigus näitama.

Vabadusmarsil lehvisid kõrvuti sinimustvalgete lippudega ka lätlaste punavalged lipud, leedukate trikoloorid ja veel mitme riigi lipukangad. Läbi vanalinna looknenud tõrvikurongkäigus võis erinevate hinnangute järgi olla 4500-5000 inimest.

Vabaduse Väljakule naasnud Eesti Vabariigi aastapäeva tähistajate rivi hakkas pakase tõttu ajapikku hõrenema, kuid kohalejäänud kuulasid Sinise Äratuse juhi Ruuben Kaalepi ja EKRE Riigikogu fraktsiooni esimehe Martin Helme sütitavaid kõnesid ning siis oli aeg muusikalise poole käes, kus rahvuslikke lugusid esitasid Renate Saluste, Männiste Perebänd eesotsas kaunihäälse Meritiga ja lõpuks oli järg muusik Brad Jurjensi käes, kes esitas Eesti hümni instrumentaalloona.

Kui jälgida ühe Eesti kogunemist Eesti Rahva Muuseumi ja teise Eesti ühist tõrvikurongkäiku külmakraadises Tallinnas, siis võib nentida, et jutt kahest Eestist pole mingi linnalegend, vaid karm reaalsus. Sest lisaks rahumeelse rõõmuüritusena kavandatud tõrvikurongkäigule sõitsid Vabariigi aastapäeval tuhanded inimesed sadade autodega protestiks valitsuse aktsiisitõusude vastu naaberriiki Lätti.

Kommentaarid


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'UUModsaddFooterCalls' not found or invalid function name in /data03/virt50799/domeenid/www.uueduudised.ee/htdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286