VIDEO: Miks ei lähe Mart Helme presidendi vastuvõtule?

Portaali Uued Uudised reporter Hendrika Näägo usutleb Mart Helmet, kes on otsustanud eelistada tõrvikurongkäiku presidendi vastuvõtule, ning Siim Pohlakut, kes on ettevõtmise tänavune peakuraator.

Laupäeval, 24. veebruaril, algusega kell 19 toimub Tallinna vanalinnas viiendat korda vabariigi sünnipäevale pühendatud tõrvikurongkäik. Riigi juubeli puhul kannab tänavune tõrvikurongkäik sõnumit „Sada aastat seljataga. Tuhat aastat veel”. Seoses sellega vestleb rahvuskonservatiivide meediaportaali ajakirjanik Hendrika Mart Helme ja Siim Pohlakuga.

Mart Helme sõnul tähendab tõrvikurongkäik talle uhkust eesti rahva ja rahvusriigi üle, kes on sõjas võitnud kahte suurt impeeriumi. Presidendi vastuvõtule eelistab Mart Helme tõrvikurongkäiku, kuna Eesti Vabariigi aastapäev on eesti rahva pidu, Eesti riik on eesti rahva riik ning tema tahab olla sel päeval koos eesti rahvaga, mitte väljavalitutega pingviinide paraadil.

Siim Pohlaku sõnul võib tõrvikurongkäigule tulla ka oma tõrvikuga, soovi korral saab täidetud tõrviku tasuta laenutada Vabaduse väljakul olevatest jagamispunktidest. Julgesti võib kaasa võtta kõikvõimalikku Eesti sümboolikat. Poliitilised plakatid palutakse koju jätta, sest tänavu on tegemist ennekõike Eesti Vabariigi sajandale aastale pühendatud sünnipäevaüritusega.

Tõrvikurongkäigul esineb ka vabariigi aastapäevaks Eestisse sõitev tuntud Eesti kitarrist Brad Jurjens ja ürituse käigus astub ühe värskeima isamaalise lauluga „See maa” üles lauljatar Renate Saluste.

Vaata lähemalt juuresolevast videost.

Kommentaarid