Postimehe TV kavas olnud saates Ahto Lobjaka ja Varro Vooglaiu räägiti valitsuse vahetusest ja abielureferendumi ärajäämisest ning kõigest sellest, kuidas opositsioon enne seda mitu nädalat lolli mängis.
Saates ütles üks liberaalide peamisi arvamusliidreid Ahto Lobjakas otse välja väga olulised asjad, mida paljud liberaalid mõtlevad, aga mida keegi ei läbe avalikult tunnistada – ta ütles täiesti otse, et kui süvariik sekkus poliitikasse, võttes valitsuse maha ja nurjates abielureferendumi, siis tehti õigesti — nii tulebki teha, eriti USA võimuvahetuse tõttu, et säilitada Eesti harmoonia Läänega.
Lobjakas rääkis, et kui otsite mingit süvariigi tahtlikkust, siis Joe Bideni ametisseastumine oleks meie valitsusekriisi esilekutsumise põhjusena geniaalsem kui rahvahääletuse põhjus. “Mulle meeldiks mõelda, et meil on olemas midagi, nimetame seda süvariigiks, siis see on väga õige,” lausus ta.
See näitab, millises olukorras konservatiivid reaalselt on – meil ei olegi võimalik põhiseaduslike protsesside kaudu midagi saavutada, sest kui konservatiivid hakkavad ohustama liberaalidele ainuvastuvõetavat kurssi, siis joostakse nad lihtsalt rajalt maha. Sellisel juhul ei saa rääkida Eestist kui demokraatlikust õigusriigist.
Varro Vooglaid kommenteeris, et isegi Postimehe majas oli pärast saadet paras elevus, sest inimesed said aru, et lõpuks on keegi avalikult välja öelnud selle, mida nad ise kõik on pidevalt mõelnud ja mille järgi nad ise on pidevalt talitanud.
Tuletagem meelde, et seni on jutte ametnike süvariigist pidevalt välja naerdud. Süvariigi alla on mõeldud ametnikkonda ehk neid, keda rahvas pole demokraatlikul teel valinud.
Kapo ja prokuratuur tulid ligi aasta kestnud uurimiste järel korruptsioonisüüdistustega peaministri erakonna ehk Keskerakonna vastu täpselt päev enne abielureferendumi hääletust riigikogus. Peaprokurör põhjendas ajastust sellega, et sel päeval olid kõik asjaosalised Eestis ning mingit vandenõud ei tasu otsida. Samas on koroonapiirangute tõttu vähetõenäoline, et nad kõik poleks Eestis olnud päev või paar päeva hiljem. See on väga tõsine sekkumine Eesti poliitikasse.