Varro Vooglaid: ei ole enam mitte mingit mõtet rääkida Eestist kui iseseisvast demokraatlikust õigusriigist

Rubriik Arvamus On
- Updated
Varro Vooglaid.

“Juhin tähelepanu minu eilsele vestlusele ühe liberaalide peamise arvamusliidrina tuntud Ahto Lobjakaga, kes ütles ausalt välja, et kui prokuratuur ja KaPo tegutsesid selle nimel, et abielureferendum põhja lasta ja valitsuse kukutamisele kaasa aidata, siis talitasid nad õigesti.

Miks? Aga selle pärast, et Eestis olevat vaja tagada läänelike väärtuste kursil püsimine, eriti olukorras, kus USA-s on toimunud võimupööre. Lobjakas ütles täiesti otse, et niisugune vajadus õigustab jõustruktuuride poolt valitsuse ametist maha võtmist.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tõsiasi on ju see, et kui prokuratuur oleks pannud oma “pommi” plahvatama mitte päev enne abielureferendumi toimumise otsustavat hääletust riigikogus, vaid näiteks päev pärast seda, siis olnuks referendumi toimumine suure tõenäosusega juba otsustatud. Võimalik, et siis poleks toimunud ka valitsuse kukutamist, mis rakendati ilmselgelt abielureferendumi nurjamise teenistusse.

See omakorda osutab, et valitud ajastus asetus väga selgelt nende poliitiliste jõudude huvide teenistusse, kes pingutasid meeleheitlikult abielureferendumi nurjamise nimel.

Nagu ma ka Facebookis kirjutasin, arvan siiralt, et eelnevalt osutatud ülestunnistuse tõttu oli eilne saade Lobjakaga kõigist senistest saadetest kaugelt kõige olulisem. Seetõttu soovitan tungivalt saadet vaadata või kuulata, kuna sealt tuleb selgelt esile, milline on see liberaalide visioon, millega konservatiivid reaalselt silmitsi seisavad.

Nüüd on see avalikult välja öeldud ja muidugi on selge, et kui liberaalide seas valitseb selline mentaliteet, mida küll peaaegu mitte kunagi avalikult ei tunnistata, siis ei ole mitte mingit mõtet rääkida Eestist kui iseseisvast demokraatlikust õigusriigist.

Niisuguses olukorras ei ole konservatiividel mõtet loota, et demokraatlike mehhanismide kaudu saaks siin riigis midagi muuta, sest liberaalid (meedias, ametkondades, jõustruktuurides, kohtutes jne) on alati valmis hoolitsema selle eest, et kui nende mehhanismide kaudu hakkavad konservatiivid liigselt võimupositsioonidele pääsema ja neile meelepärast ideoloogilist kurssi ohustama, siis nad lihtsalt võetakse maha, vahendeid valimata. Ainuüksi selle tõdemuse esiletoomise nimel on olnud mõtet kõiki eelnevaid saateid sellest saatesarjast teha.

Postimehe tellijad saavad saadet vaadata videona:

Tasuta saab saadet kuulata Postimehe podcastide lehelt:

Samuti on saade täna (ehk laupäeval) kell 17.00 KuKu raadio eetris ja seejärel tasuta kättesaadav KuKu raadio veebiarhiivist.

Lisaks eelnevale juhin tähelepanu meie endi kommentaarile selle nädala poliitilistele sündmustele, mille salvestasime koos Markus Järvi ja Veiko Vihuriga.

Samuti andsime Objektiivis omapoolse hinnangu portaali juhtkirjas.

Samal teemal vestlesin ka Euroopa Parlamendi saadiku Jaak Madisoniga.

Valitsuse vahetamise kohta võib kokkuvõtlikult öelda, et toimuv on täiesti absurdne: meile öeldakse, et valitsus kukkus, kuna üks partneritest sai korruptsioonikuriteo kahtlustuse, aga uude valitsusse kuulub senisest koalitsioonist vaid see erakond, kellele laekunud korruptsioonikahtlustuse tõttu eelmine valitsus kukutati. Sellest jääb mulje, justkui oleks korruptsioonikuriteos kahtlustuse saanud valitsusest välja puksitud EKRE ja Isamaa, mitte Keskerakond.

Või teisiti öeldes: korruptsioonikuriteos kahtlustuse saamine ON piisav põhjus Keskerakonna valitsusest väljaastumiseks, aga EI OLE piisav põhjus Keskerakonna hoidumiseks uude valitsusse astumisest. Niimoodi käivad asjad mitte demokraatlikus õigusriigis, vaid banaanivabariikides.”

Varro Vooglaid

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused