Ajakirjanik: käsud, keelud, süüdlaste otsimine ja lõpuks karistused – EL-ist on saanud karistuskoloonia

Arvamus,
©UU
Sujuvalt ühest teise.

Poola nädalalehe “Sieci” ajakirjanik Stanisław Janecki  kirjutab kritiseeriva loo Euroopa Liidu teemal, tuues taas välja selle kaldumise Nõukogude Liidu radadele.

“Miski on väga valesti. Euroopa Liit loodi koostööks, solidaarsuse näitamiseks, nõrgemate abistamiseks, arengutasemete võrdsustamiseks, sünergia saavutamiseks – see loodi ainult positiivsetel põhjustel, erinevalt rahvaste vanglast, milline oli Nõukogude Liit. “Sojuz” kukkus kokku eelkõige seetõttu, et see oli rahvaste vangla ja vanglas saab korda hoida ainult karistuste ja karmusega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

ELi liikmesriikide ühist õigustikku ei saa varastada ega korruptsiooniga rikkuda. EL hoolitses pikka aega korruptsiooni ja varguste vältimise eest ja seda tehes tuli neil süüdlasi karistada. See on nagu päris elus. Kõik muu oli koostöö, usalduse ja avatuse küsimus. ELiga ei ühinenud ju sulide maad, vaid demokraatlikud riigid ning Brüssel polnud siis veel Euroopa Lubjanka ja suur repressiivne aparaat.

ELi riikides oli vabadus valida erinevaid arengumudeleid, meelsus- ja usuvabadust, teaduse-, kultuuri- ja lõpuks isikuvabadusi. Ja enamik liikmesriike hoolib endiselt (vähemalt deklaratiivselt) põhivabadustest. ELi institutsioonid seevastu käituvad juba üsna ebademokraatlikult. Vabadused on kadunud. Peaaegu kõike on hakatud peale suruma.

See on veider äraspidine loogika, et seda, mida üksikud riigid veel usuvad ja millel põhinevad põhivabadused, vähendatakse ja isegi surutakse maha kogu ELis. Keegi – isegi pole teada, kes – otsustas, et liit peaks püüdlema ainult ühe arengumudeli poole, mida peetakse progressiivseks. Ja siis algas etendus ehk lugu farsiversioonis. Teisisõnu, lääne vaba maailm hakkas muutuma Nõukogude Liidu sarnaseks idamaiseks orjastatud maailmaks.

Kõigepealt olid käsud, siis keelud, siis süüdlaste otsimine ja lõpuks karistused. Ja ometi on täiesti absurdne, kui liberaalne Euroopa Liit muutub Gulagiks. Üha vähem räägitakse sellest, mis on positiivne ning üha enam osutatakse vigadele, keeldudele, manitsustele ja lõpuks karistamisele. Kas Euroopa Liit asutati karistuskolooniaks?

Kui ELi bürokraatia ning paljud liikmesriikide juhid ja ametnikud usuvad, et ELi eesmärk on karistada, siis pole millelgi enam mõtet. Liidu territooriumist saab karistuskoloonia ja liikmed on vangid. Mõnedel läheb paremini, sest nad alluvad, teistel läheb halvemini, sest nad ei taha alluda. ELi struktuurid on muutumas hingetuks masinaks, ehkki järjepidevuse ja lõpuks julmuse poolest täiuslikuks. Kui me aga kirjeldame sel viisil liidu eesmärke ja tavasid ning näitame seda kuidagi selle asutajatele, on nad ehmunud.

Keda teenib Euroopa Liit? Kui ainult neid, kes määravad karistusi ja viivad neid täide, siis väärtuskogukonnana on selline liit täielik väljamõeldis. Kas see on repressiivne kogukond? Isehäviv kogukond? On viimane aeg meenutada – rahvaste vangla NSVL lakkas olemast just selle kurjuse raskuse all. Euroopa Liit kui karistuskoloonia teeb sama. Aeg on pöörduda sellelt enesehävitamise teelt tagasi.”

Allikas: wPolityce.pl

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused