Alati väärikal president Arnold Rüütlil täitub taas aastaring

Rubriik Arvamus On
- Updated
©UU
President Arnold Rüütel.

10. mail täitub meie austatud presidendil ja EKRE auesimehel Arnold Rüütlil järjekordne aastaring.

Elades ja töötades vene okupatsiooni tingimustes, oli temas varjul sügavalt eestimeelne inimene. Just tema etendas olulist, võib isegi öelda määravat rolli Eesti taasiseseisvumisel. Tänu Arnold Rüütli sihikindlal juhtimisel aastatel 1988–1991 Moskvaga peetud „seaduste sõjale“ (advokaat Jüri Raidla  hinnang) said Eestis areneda iseseisvumise taastamist toetavad protsessid ja liikumised. Sai võimalikuks  meie veretu vabanemine okupatsioonist, mida mujal maailmas peetakse unikaalseks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kogu Arnold Rüütli poliitiline tegevus võitluses Eesti taasiseseisvumise eest iseloomustab teda kui riigimehelikult mõtlevat, kriitilistel hetkedel sihikindlat ja alati väärikaks jäävat poliitikut. Rahvas usaldas ja toetas teda siis ja praegugi. Kuid nagu ütleb Heinz Valk 04. 03. 21. Maalehele antud intervjuus  „…1992. a. tulid uued poliitilised seltskonnad, …kelle hulgas oli ka puhtaid aferiste. “… kõik, kes nõukogude ajal mingil määral silma paistsid, löödi laia labidaga „endisteks“. Tegutseti nagu kunagi õpetas oma seltsimehi V. I. Lenin: tuleb laimata vaenlast (vastast), et varjata oma vigu (puudusi, küündimatust, tühisust).

Mõistan seda „seltskonda“. Neil ei olnud Arnold Rüütlile midagi vastu panna, oli vaid soov iga hinna eest uutes oludes võimule saada. Eks rahu ajal meeldi igale  sõdurile (ka parteisõdurile) kindralit mängida.

Eesti poliitilisest ajaloost on teada, et kunagi nimetati tuntud riigimeest Jaan Tõnissoni „Liivimaa kroonimata kuningaks“. Olen ikka ja jälle mõelnud, kes vääriks kuninga tiitlit oma riigimehelikkuse ja isikliku eluga kaasaegsetest. Lp. president Arnold Rüütlist väärikamat välja pakkuda on raske. Tugevat tervist ja jõudu edaspidiseks !

Ando Tulvik
EKRE Volikogu liige

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused