Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Andres Raid: dollar Bideni värisevates kätes ja Eesti lastetoetuskriis

-
13.05.2022
Ajakirjanik Andres Raid.
© Uued Uudised

Toimub midagi tähelepanuväärset, valitsuskriis ise polegi nii põnev kuivõrd just põhjus, miks see kriis taas tekkinud on.

Reformierakond eraldab sadu miljoneid mingile riiklikule lennuvõimetule linnule, mis lendama vajalikul ja rentaablil viisil ei hakka ega saagi hakata, miljonid lendavad endiselt Utah kõrbe ja kõikvõimalike transsooliste füüsilise tekitamise ja rohepesu edendamise agendasse, sajad miljonid põgenikele ja ilusatele šrapnellidele nende toetuseks – pole küsimust.

OMA laste toetuseks oluliselt vähemal määral ja saamata aru, et küsimus pole rohkemas ega vähemas, kui OMA rahva kestmises kui sellises, on aga nende jaoks liig mis liig ja isegi ketserlik. Mantra on sama – EKRE on süüdi igal juhul ja a`priori, olgu see küsimus ükskõik milles või kelles, koroonas või mingis muus lahinguväljas.

Samal ajal elab muu maailm hoopis teistes tuultes ja tegevused on koondunud hoopis mujale. Meil pole kellelgi aimugi, et naftadollar kõigub ähvardavalt ja maailma jaotatakse ümber. „The American Thinker“ avaldas analüüsi, milles hoiatatakse demokraat Bideni praeguse poliitika jätkumisel selle loogiliseks tulemuseks naftadollari kadumise kui sellise.

Kuna meil isemõtlemine ja -olemine on usaldatud teistele, siis meie valitsus sellistele detailidele tähelepanu ei pööra, sest ei oma rahva toimetulek ega elustandard pole praegust empiirilist kogemust arvestades oluline.

Hiina avaldas soovi osta naftat jüaanide eest ja see vähendab „petrodollari“ rolli veelgi – kui näiteks Volkswageni müügid on langenud 36%, siis Hiina turul on see number 50%.  Biden on osanud suhted ära rikkuda saudidega (need naudivad praegu koos Venemaaga rekordilisi kasumeid), Bideni nõunikud soovitasid tal minna Er-Riadi suhteid klaarima, kuid Biden „ei leidnud Saudi-Araabiat kaardilt üles“.

Artiklis öeldakse otse, et kui „ameerika dollari saatus on Bideni värisevates kätes, siis on mida karta“. India maksab nafta eest ruupiatega ja arvestades koguseid on naftadollari seis enam kui kõikuv. Türgi maksab juba mõnda aega liiridega ja Hiina analüütikud on väitnud, et gaasirubla tulek mängib ümber kogu senise valuutasüsteemi. Seejuures rõhutatakse, et gaasirubla ei ole mingil määral ega juhul naftadollari ekvivalent.

Kas oleme jälgimas pööret maailma valuutasüsteemis?! Valitsust ei näi see huvitavat ja vanemahüvitis on siin enam kui ammendavaks ja iseloomustavaks  indikaatoriks, OMA inimeste toimetulek ei ole üldse kõneaineks.

Andres Raid, ajakirjanik