Andres Raid: ilusatest poistest, kes raha ei küsi, ja /…/ lesbinaistest, kes kõik omale võtavad

Arvamus,
- Updated
©Scanpix
Marufeministid protesteerivad USA ülemkohtuniku Brett Kavanaugh` ametissemääramise vastu. Sellised elukutselised on ka Eesti riigilt raha saajad. Pilt on illustratiivne.

„Anda või mitte anda? Küsimus ei ole antud juhul selles. Küsimus on – milleks anda.

Kõigepealt pisut üldist. Kõigi kolme hädakisa tõstnud MTÜ tegevuseks on edendamine, teadustamine, tõstmine…. See on iseenesest hea, kui sellest ühiskonnale mingit tulu tõuseb, sest tuletame meelde – küsimus on rahva rahas ja raha kulutamine peab kaasa tooma mingi tulemuse, mille vilju naudib seesama rahastaja ehk rahvas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Siin on aga üks põhimõtteline vastuolu, mida reeglina tähele ei panda. Igasugune tegevus eesmärgina on sulaselge rumalus, ütles juba klassik, et „tee tööd ja näe vaeva…“. No tegi ju tööd ja vaeva nägi nii, et silme eest must. Ja tulemus? „Armastust ei ole meie peres teps mitte…“ – tulemus null, hinnaks sisuliselt raisatud elud.

Tegevus saab olla vaid vahendiks millegi saavutamisel, see peab olema mõtestatud ja sihi- ning eesmärgipärane. Vaja tõsiselt (siiani on „pulli“ tehtud?!) mõelda, vaja tõsta, vaja panustada, vaja muuta laiapõhjalisemaks – tüütuseni kuuldud fraasid, mis ilma eesmärgi väljatoomiseta  mingit tähendust ei oma. Noh, laiendasime, edendasime, parandasime, rakendasime – ja mis sest välja tuli, kus on produkt ehk mida saavutati?!

Midagi saavutada pole ju tegelikult ette nähtudki, sest antud kontekstis läheb raha tegevusteks, mis mingit tulemit andma ei peagi. See muidugi välja arvata, et teatud elustandardit on saajatel võimalik jätkata ja see sisuliselt aruandlusvaba raha on ühiskondlikus mõttes tuulde visatud. Tegite pikette, koosolekuid ja käisite konverentsidel?! Ja siis, mis sellest kõigest tuli? Miks üldse anda, kas vaid seetõttu, et “kogu aeg on antud“?

Kas mingi olematu sallimatus ühiskonnas on tänu teie tegevusele suurenenud või hoopis sünnitanud vastasrinde, selle võitlusega mugav aega veeta, küsida otsekui pidevalt puudu tulevat raha juurde ning seda loomuliku eeldusega, et antakse küsimust esitamata – mida me selle eest vastu saame!?

Rääkisin nädalavahetusel mõnede tõesti tarkade teistsuguse orientatsiooniga isikutega, kes end varju hoiavad ja selle laamendamisega midagi ühist ei oma ega tahagi omada, pigem vastupidi. “Gay”-olemisega on seotud olnud alati mingi salapära, seiklus ja kui soovite – isegi müstika.

„Ilusad poisid seda raha ju ei saa ega nemad ei küsigi, need ei käi kellelegi peale, selle võtavad ju kõik endale koledad lesbinaised“ – see on tsitaat siseringist. Ja ega nad tahagi ega küsi ja kindlasti suhtub ühiskonna valdav ühiskond neisse mõistvalt, naudib heameelega nende loomingut või toodangut. See käib inimühiskonnaga ikka kaasas ja las ta käib. Nad ei käi ega räuska, leiuta olematut sallimatust ega roni rahva rahakotti ega õiglustundesse.

Aga müstikast korraks veel. Linnar Priimägi, kes juba ülikoolis teadmiste poolest üle kooli hiilgas, rääkis siia juurde veel loo Berthold Brechtist, kes ilmselt Saksa 20. sajandi suurim (olulisim?) kirjanik. Ta oli üks vähestest, kes pärast ilmasõda Saksa idatsooni kolis, kuid seda tingimustel, mis ka otsekohe rahuldati. Ta soovis endale oma teatrit, mis sisustatud tehnika viimase sõna järgi, väga oluliseks pidas ta seejuures valgusparki. Tulemus oli suurepärane, eeskujulik ja toona ilmselt parima valgustusega teater Euroopas. Kunagi oli Brecht aga teinud ettepaneku: „Aga proovime korraks kõik tuled korraga põlema panna!“. Pandigi – ja läinud ta oligi, kogu müstika, romantika ja seiklus…

Sain aru, mida Priimägi silmas pidas. See pole midagi sellist, mida aetakse proletkulti ja üldise lustratsiooni taustal, rahva raha eest, seda enam, et isegi teatrina see praegu toimuv isegi kõige sallivama platvormi pealt vaadatuna ammu enam vaadeldav ei ole.“

Andres Raid, ajakirjanik

12 commentsOn Andres Raid: ilusatest poistest, kes raha ei küsi, ja /…/ lesbinaistest, kes kõik omale võtavad

 • Avatar

  Tegelikult on see Frankfurdi juudifilosoofia koolkonna ideoloogia kus töölised ja talupojad on asendatud nn vähemuste ja tõrjututega kellega nüüd maid ja korda lõhutakse ikka jälle helge tuleviku nimel. Aga muide ettevaatust, neis orientatsiooniga naiste hulgas on palju tõeliseid nõidu, neid, kes kehast väljas käivad ja nähtamatutena poliitikuid klohmivad endale sobivat tulemust saama.

 • Avatar

  Andres Raidil on väga õigus.Ükski normaalne teistmoodi sättumusega inimene pole kedagi meist seganud,kuigi nad on alati meie kõrval olnud.Seda,et nad on teistmoodi,oli ju kõigile teada ning neid võetigi nii.Ainult tüdrukutel oli pisut kahju,kuna need poisid olid ju tõesti ilusad,suurepärased vestlejad ning väga tundlikud.Ja nüüd siis selline olukord nagu praegu on.See pilt üleval võtab kõik üheselt kokku.Aga ma arvan,et lihtsalt jõuetusest Kiike lokilambaks ja muidu ei tea kelleks tema välimuse iseärasusi silmas pidades pole ka just kõige terasem tegu.

 • Avatar

  Jah, võim on see, mida nad tahavad. Võim otsustada, lubada, keelata, käskida ja karistada. Samas ei ole nad vähimalgi määral huvitatud vastutusest. Vabadus seostub nende jaoks vaid võika ja perverssustest tiine hedonismiga. Valdav osa inimkonnast ei tahagi millegi sellisega tegeleda. LKGB on 20/80 printsiibi 20%, mis tahab enale erivolitusi ja eriõigusi, et ülejäänud 80% arvel prassida. Muide – koledaid lesbinaisi tahavadki ainult koledad lesbinaised. Ilusad lesbinaised tahavad ilusaid tüdrukuid ja lesbinaisi. Samas avaldub loomulik lesbilisus alles kuskil 30tes eluaastates. Lesbinaised tahavad aga noori. Selleks tulebki teha riigi raha eest alaealiste seas propagandat. Noori on ju imelihtne keelatud viljadega ära “tinistada”.

 • Avatar

  Kiik on ehe näide sellest kuidas ministeeriumi juhivad mingid tumedad jõud. Kutt on täielik möku. Ei suuda jalga maha panna ja korda majja lüüa. Kanslerite, ametnike peksupoiss. Tahaks öelda, et kahju on poisist aga pole.

 • Avatar

  Päris algusest saadik ütlesin, et “lokilammas” on loll – “Abiratas” on teda subsideerinud, aga libeda ja katkematu mulinaga ei ole ta mind kunagi veennud.
  Juba indiaanlane ütles, kes palju muliseb , see pole aus ja üritab sind petta…

 • Avatar
  White Pride Worldwide

  Kui Le Pen saab Prantsuse presidendiks siis on naljakas vaadata kuidas feministid hakkavad esimese naispresidendi vastu protesteerima, sest ta pole marksist ja valgete genotsineeria.

 • Avatar

  See on tõesti õige, et need kõige enam märatsevad ja millegi vastu sõdivad olendid on lühidalt kokku võttes – koledad naised.
  Koledad sisemiselt ning see sisemine koledus peegeldub ka välises. Lesbid on nad lihtsalt paratamatusest (vt. jutu kõrval olevat pilti).
  Valge tsivilisatsiooni allakäigu probleem ongi tegelikult naise rolli läbikukkumine. Paljud naised tahavad olla nagu mehed, kuid mehed ei soovi olla nagu naised. Naiste roll on vaeslapse osas…

 • Avatar
  kalle lepasaar

  Väga hea! Aitäh,Andres.

 • Avatar

  Paneks siis tuled põlema aga siis ei jääks Keskerakonnast midagi järele. Isegi koalitsiooni pole kellegagi teha, Isamaal ,Re-l ja SD-l ammu juba leek tagant väljas.

 • Avatar

  Milleks on vaja vägisi rahvalt maksuraha kokku korjata ja seda siis igale poole laiali loopida, kultuur ja sport saavad ka ise hakkama ja kui ei saa, polegi vaja.

 • Avatar

  Tegelikult eesmärk neil muidugi on – võim. Esimese osa sellest nad ongi juba saavutanud, nad tegelevad aktiivselt ühiskonna raha (endale) ümberjagamisega. Üha enam saab selgeks, et Feministeerium ei ole nimi pulli pärast, vaid reaalselt taotletav eesmärk. Täitevvõim, mis hakkab Riigikogule ette valmistama uusi vikerkaarevärvilisi seadusi.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused