Andres Raid: kas see valitsus on päris rikkis?

Arvamus,
- Updated
©Scanpix
Kaja Kallas oma piirituses tarkuses usub, et LNG-st ehk veeldatud gaasist toodetakse gaasi edasi. Pilt on illustratiivne.

Huvitav, kas peaks kooli tagasi minema ja esimesest klassist alustama või oleks see vajalik hoopis kellelegi teisele?! Seni pole igatahes ükski majandusanalüütik või -teadlane maailmas midagi sellist väitnud, nagu meile teada antakse.

Tuleb välja, et majanduskasvu huvides ongi kasulik, kui valitsus oma kulutusi suurendab, olgu see uute kohvimasinate või juba kaks kuud kasutusel olnud kontorisisustuse väljavahetamine. Alljärgnevat ei ole võimalik kahte pidi tõlgendada: „Majanduskasvu toetavad muuhulgas Euroopa Liidu rahade suurem kasutamine ja Eesti valitsuse kasvavad kulutused“. Kui nii, siis ei maksa imestada enam millegi üle.

Loeme edasi, vaatame ümber algkoolikursuse selle osa, kus räägiti ainete kolmest agregaatolekust – gaasiline, vedel ja tahke. Või on asi lihtsalt selles, ei tea, mis asi on LNG (Liquefied natural gas – veeldatud maagaas) ja igatahes on see peaministri teadmisteregistris aine, millest TOODETAKSE gaasi!!!

Loeme: “Valitsuse eesmärk on eelistada gaasivaru soetamisel LNGst toodetud gaasi. Meie tungiv ootus gaasimüüjatele on, et ka ettevõtjad panevad oma moraalse kompassi õigesse suunda. Samuti on LNG puhul meil põhimõtteline seisukoht, et kui LNG-laev kunagi Paldiskisse jõuab, ei tohi see olla Venemaa gaasiga täidetud,” ütles Kallas.

Siin tekstis on veel üks punkt – kuidas kavatsetakse kindlaks teha, kust gaas pärineb?! See väide näitab paraku arusaama, et gaasi- ja naftakaubandusest pole kõneleja midagi kuulnud. Isegi Suessi kanalis värvitakse laevale uus nimi ja kauplemiste jooksul vahetub teinekord isegi omanik ja sihtriik pidevalt ja rahaliigutajaid huvitab mitte kellegi poliitiline eelistus, vaid kasum ja segastes oludes kipub see tavaliselt teatud seltskonna jaoks kordades kasvama. Viimane asi, mis kedagi seejuures huvitab, on toorme või üldse kauba päritolu ja selle hankimise viisid.

Üldse tundub kuskil midagi rikki olevat läinud – tõsiselt ja eriti keskkonnateadlikult esitatakse küsimusi, mis on sisult suisa skisofreenilised. Üks selline, millele Viimsi, Kärdla ja Kuressaare elanikud eriti keskkonnateadlikena vastaksid kindlasti, et rongi… Aga seda menüüs ju pole…!

„Kas eelistad igapäevasõitudeks autot või rongi? Sellest ja paljudest teistest valikutest sõltub kliimakriisi leevendamine“

Mõnest liikumaläinud rongist tahaks hoopis maha tulla.

Andres Raid, ajakirjanik

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused