Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Andres Raid: Kui Ameerika veteran tunnistab, et maad, mille nimel sõtta mindi, enam pole…

06.07.2022
Üks sõjaveteran, kes eliab, et nende Ameerikat enam pole.
© Kuvatõmmis

Paremat illustratsiooni praegusele maailma „parema“ osa käekäigule ehk lääne tsivilisatsioonile on võimatu leida kui kui USA II maailmasõja veterani sõnavõtt äsjasel Iseseisvuspäeval.

Hõbetähe kavaler ütles, et oma maa teenimine on olnud kõige tähtsam, mida ta kunagi teinud on. „Seda maad aga, mille eest me sõtta läksime ja mille eest võitlesime, enam ei ole…“. Siinkohal katkeb vana, sõja kõiki õudusi kogenud sõjamehe jutt – see lihtsalt ei saa ükskõikseks jätta – vaadake ise.

Siin ilmselt on, mille üle mõtteid mõlgutada…

Elame ju tõesti maailmas, kus valitsevad uued tavad ja arusaamad. Midagi on ka säilinud, sest muidu poleks skandaali. Nimelt oli minister Chris Pincheril, kes muuhulgas oli Briti võimupartei sisemise distsipliini eest vastutav (!!!) isik, haarata aeg-ajalt meeskolleege genitaalidest ja neid mudida, nüüd on asi tulnud avalikuks ja vaesekesel ei jää hetkel muud üle, kui erru minna, kes teab, ehk ajutiselt.

Muide, peaminister Boris Johnson oli mehe sellistest kalduvustest väidetavalt täiesti teadlik. Huvitav, miks isegi meinstriimi edumeelsem pool mehele kaasunnet ei avalda ja rõhutades sealjuures, et noh, siiani suuresti vanameelne Inglismaa ei mõista veel ega saa aru…

Meil aga ei küsi keegi enam suurt midagi ega imesta ka, sest nii lihtsalt on ja nii on seatud. Kõigepealt saadakse mingi apsakaga hakkama ja siis hakatakse seda (tavaliselt tulemusteta) suure hurraaga parandama. Võtke või äsjane presidendipoolne märkus, et valitsuse asjad ei ole „ilusad“. Keegi ei küsi ega mööna, et selle olukorra põhjustas ta ju ise, kui lõi selleks kõik eeldused kirjutades alla pea poolte ministrite vallandamise paberile, mille Kaja Kallas talle ette andis!

Meil oleks ammu paljuräägitud LNG terminal olemas, juba kümme aastat tagasi! Maailma suurimad tegijad olid Tallinnas koos, Tallinna sadam oli nõus andma maa ja maailma suurtegijad valmis tegema, isegi EU oli valmis pool kinni maksma – toonasel peaministril Partsil olid aga omad plaanid ja täna olemegi täpselt seal, kus oleme. Sellest ei räägi/kirjuta ükski meediaväljaanne, ju pole meeleski ja süsteemsus ning näha nii kausaalseid kui ka funktsionaalseid seoseid pole meie funktsionääride tugevam külg kunagi olnud, õigemini – seda pole kunagi olnud.

Muide, mis puutub gaasi, siis „Bild“ tunnistab, et rohelise Habecki gaasimajanduse asendamise plaan on läbi kukkunud.

DWN-i (Deutsche Wirtschafts Nachrichten) Moritz Enders läheb veelgi kaugemale ja ütleb otse, et kogu EL-i ootab krahh. Tema sõnutsi aitab sellele kaasa „läbikukkunud poliitika julgeoleku ja energeetika alal“. Ta rõhutab, et europrojektid pole reaalselt millegagi kaetud ja kõigele lisaks ähvardab Saksamaad – EL-i kõige suuremat doonorriiki – ennast ähvardab suisa deindustrialiseerimine ning selles riigis võib kaduda kuni kuus miljonit töökohta.

Meil on vaenlane mujal ja alati kuskil mujal. „Bloomberg“ – igati respektaabel väljaanne andis teada sedagi, et kõik, kel vanem külmkapp on… Putini sõber! See ei ole nali.

Siin oleks vast võimalus ka laiemale üldsusele teada anda, et kui näed kellelgi vanemat kodumasinat kodus või aidas, anna teada vaenulikust „elemendist“!

Andres Raid, ajakirjanik