Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Andres Raid: kui mõistuses on midagi katki läinud

19.10.2022
Ajakirjanik Andres Raid.
© Uued Uudised

Keel pidi hinge peegel olema, see peab teatud mööndustega ka paika, vahet tuleks siiski teha keele ja kõne vahel – üks on universaalne ja teine individuaalne. Üks on kindel kõne, nii kirjalik kui ka suuline näitavad meile ühtteist kõneleja peas toimuva kohta.

Loeme ja imestame: „Eleringi andmetel oli 2021. aasta alguse seisuga Eesti installeeritud netotootmisvõimsus 2337 MW, ent „Igal ajahetkel tegelikult kasutatav võimalik netotootmisvõimsus on aga väiksem, kuna oma mõju avaldavad tootmisseadmete remondid ja avariid ning osade tootmisseadmete genereerimise võimekus sõltub tuule-, päikese- ja hüdroressursside olemasolust.“

Peaasi, et saaks Helmele midagi inkrimineerida! Mida tähendab „seadmete genereerimine“ ja millised on antud kontekstis meie hüdroressursid, pole enam üldse oluline – kõlab ju ilusti!

Delfis avaldab Ruth Kalda seisukoha vaktsiinikahjude kohta, Haigekassa lajatab aga „Postimehes“ samal teemal suisa õppematerjaliga keelelise ja semantilise nonsensi peatükis. Loeme: „Teadaolevalt pole fikseeritud ühtegi “raske raskusega rasket tervisekahjustust…

Non plus ultra! Rasked raskused, kerged raskused.. Selle määratluse alusel on olemas ju ka keskmise raskusega rasked tervisekahjustused, on ka kerge raskusega rasked ja mõõduka raskusega kerged tervisekahjustused jne – kui neid ei ole olemas, on ju see ametlikult väljaöeldud määratlus ju jamps?!

Muide, kui kedagi huvitab, siis saab vaadata dokumentaalfilmi „The Real Doctor Fauci“ ja sealt tuleb välja, et 2030. aastaks peab valmis saama veel oma 500 vaktsiinisorti ja see peab saama süstitud selliselt, et „keegi ei jää ilma“ (nobody is left behind, Immunization Agenda 2030: A Global Strategy to Leave No One Behind (IA2030). Jätame siinkohal sellele hinnangud andmata.

Üks asi on terminoloogia, teine asi esitatud mõttekäigud. Tuleb välja, et inimesed, kes olid läinud pühapäeval kogunenud EKRE korraldatud  meeleavaldusele ja olid kas kohapeal või mõttes koos mures energiahindade pärast, mis on alusetult taevasteks aetud, ajasid tegelikult Kremli asja, seda enda teadmata – aga näed, keegi jagas ära ja teab!

Tuleb välja, et kogu asi oli Vene erioperatsioon! Kui SAPTK seisab traditsioonilise perekonna eest, siis on see ju ka loomulikult Kremli jutupunktide taasesitus ja loogika on kuidagi vildakas- kui mingi vene akadeemik arvab heaks kinnitada, et maa on ümar ja pöörleb ümber päikese – kas siis tuleb agendiks mitteolemist tõestada vastupidise väitmisega?

Tuleb välja, et Musk on ka Vene agent ja ukrainlased suisa loodavad, et ta on… narko mõju all!  Paraku tuleb välja, et Vene agente on maailma täis – mida peale hakata miljardär Bill Ackmanniga, kas ka mingit rahu taga ajab?!

Tuleb meelde Diogenes, kes veel veidi kohandatult (originaalis ausat, mitte-varast) mööda linna keset päeva laternaga ringi kõndis ja põhjendas seda sellega, et otsib veel mõtteselguse ja -võime säilitanud inimest.

Andres Raid