Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Andres Raid: mis on massimeedial jõukamate inimeste vastu?

03.02.2021
Kas liberaalid unistavad jõukate saatmisest okastraadi taha? (Foto: Scanpix)

“Huvitav, mis meinstriimil end üles töötanud ja tõepoolest end võimekate juhtidena tõestanud jõukamate tegelaste vastu on, eriti viimasel ajal?

Annus tuleb „tipikate“ hulgast, samal ajal sammus sealt üldsegi mitte lihtsate ja pro forma toimunud õpingute käigus terve hulk tõsiseid insenere ja tehnolooge kes pole midagi partei abiga erastanud ja rajanud oma ettevõtted, nagu Nõmme mäe TPI sillakiri ütles – „Mente et manu“ (käe ja mõistusega)?!

Neile pole ükskõik, mis meie riigist saab, sealhulgas ka spordist, ja nüüd siis niisugune süüdistus?! Just süüdistus, sest „otse pole ju öeldud“ pole vabandus – tähenduse loob kontekst, toon ja ajastus.

Äkki on seegi osa maailmas levivast pandeemiast, mis koroonast ohtlikum, sest võtab identiteedi ja muu, mis teeb isikust isiksuse – lausliberaalsus segus ülima relatiivsusega?!

Selle kvintessentsina võib tuua Alexandria Ocasio Cortezi, USA kongressi noorima (31) saadiku, kes demokraadina kutsub üles maksustama rikkaid, müües muuhulgas särke:

Alexandria Ocasio-Cortezil pole uut demokraatiat promodes ilmselt aimugi, millest jutt käib, neid särke müüb ta 58 dollarit tükk!

Äkki ongi nii, et meie liberaalid on liberaalsusest tegelikku aimdust omamata võtnudki väheke teokamad ja jõukamad kõigele muule lisaks ka puhtast inimlikust kadedusest sihikule, adudes vaistlikult, et ise oskavad vaid lammutada, toitudes samas just teiste poolt loodust?!

Kas on nii, et Annus ja Seli (ajakirjandusele – Seli ei liigutanud kõnealusel koosolekul mitte pennigi, st üksi raha pole liikunud!!!) maas, Gross koos Tänakuga, VKG koos maadlejatega ja paljud teisedki – valmis panna?!

Õpetus on see iva. Kasulikum on mitte toetada ja kui seda teha, siis nuusutada hoovusi ja katsuda aimata, kust puhub.

Aga – äkki olemegi kõik kriminaalid juba geneetiliselt?! Tundub, et praegune liberaalide tiib äkki võibki olla!? (Pole öelnud, et ON)

Tehes üht teist tööd, puutusin kokku meie ajalugu puudutavate ürikutega, väike osa siin kohal lugejalegi eelneva jutu illustratsiooniks, pretendeerimata seejuures absoluudile.

Esimese maailmasõja foonil arenes Vene impeeriumi (mille osa olime meiegi) valitsus- ja sõjaväeringkondades  diskussioon selle üle, mis kohta ning rolli omasid juudid Vene keiserlikus armees, ja mõlemad huvitatud pooled kogusid sellekohast statistilist ja ses mõttes kiretut, kuid ulatuslikku  materjali.

Nagu ilmnes Sõjaministri Suhhomlinovi kirjast Justiitsministeeriumile 3.10.1911 Nr. 44253m oli antud asjas armee „tervendamine“.

Abi saamiseks pöördusid sõjaväelased „naabrite“ poole, et nood saadaksid andmed rahvusvähemuste osaluse kohta erinevates kuriteoliikides. Kohapealsed kohtuorganid saatsid huvitavat ja mitmekesist materjali, mis kajastas 3 aasta jooksul (1906-1908)  antud rahvuse süüdimõistetud meeste osakaalu suhtes rahvuse koguarvu vastavalt 1897. a. rahvaloendusele.

Vastavalt kuritegevuse statistikale olid Tsaari-Venemaa kõige kriminaalsemaks seltskonnaks just baltlased, nende hulgas kõige ees olid eestlased (эсты). Kõigi kuritegude eest oli süüdi mõistetud 464 inimest 100 000 elaniku kohta, neile järgnesid lätlased 293 ja poolakad 243 süüdimõistetuga.

Riiklike kuritegude tipus olid juudid, neid oli 15 süüdimõistetut 100 000 elaniku kohta. Neile järgnesid lätlased 11, eestlased 9 ning venelased ja poolakad – mõlemal 7.

Mis puutub kuritegudesse, mis olid seotud sõjaväelise teenistusega, siis siin olid eesotsas tatarlased, keda oli 2,83 isikut 100 000 rahvuskaaslase kohta.“

Andres Raid, ajakirjanik