Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Andres Raid: peavoolumeedia info on väga sageli eksitav

15.11.2021
Ajakirjanik Andres Raid.
© Uued Uudised

Loed ja imestad! Kõikidel aegadel on konfliktide eel ja ajal käinud pidev vastaspoole eksitamine – söödetakse valeinfot, varjatakse tegelikku seisu ja see on täiesti loomulik. Kuidagi ei oska aga seletust leida meie meinstriimis levivate suisa kahetsusväärselt ebaobjektiivsele infole.

Pagulaskriis laiemalt ja üldisemalt on jõudnud ka meile kohale, isegi Pihkvat nähakse võimaliku põgenikevoo lähtekohana. Õhtulehes kirjeldati sel puhul ka Pihkva lennujaama:

“Venemaa ühe vanima linna Pihkva lähedal paikneb metsade ja põldude vahel keskmisest väiksema suurusega lennujaam, mida Eesti kontekstis saab võrrelda pigem Tartus kui Tallinnas asuvaga. Lennujaama, mis pole kunagi kuigi suure reisimahuga hiilanud, on aastate jooksul tabanud mitmed probleemid ja õnnetused – alles novembri alguses sõitis lennuk sealsel maandumisrajal otsa metskitsele. Kui Pihkva lennujaam soovib tõesti alustada lennuliiklust Valgevene, Türgi ja Egiptusega, on asutuse ajalugu arvestades tegu suure (kui mitte öelda lausa kahtlase) muutusega”.

Kes sinnakanti sattunud, mäletab ilmselt küll hoopis teistsugust vaatepilti. Pihkva lennujaam on pea sama suur kui Tallinna omagi ja mis puudutab „põldude ja metsade vahel“ olemist, siis on see sama kaugel kesklinnast kui Tallinnagi lennujaam, terminalist kesklinna on pisut alla 3 kilomeetri, meil isegi õige pisut rohkem? Ometi pole ju neis andmetes mingit saladust, kõik kenasti saadaval ja võib ise üle kaeda! Kui meie peaminister on kinnitanud, et ammutab teavet meediast, siis loodetavasti on PPA-l ja Kaitsejõududel siiski kvaliteetsemad allikad!

Siin on Tallinna lennujaam:

Ja siin võrdluseks Pihkva:

Kui juba kriitika valla pääses, siis ühe asja võiks veel ära õiendada! Anett Kontaveit on viimasel ajal tõesti kõige paremaid kiidusõnu ja ülivõrdeid väärinud – igati teenitult!

Kui aga meil kirjeldatakse sellega seoses tema esinemist „maailma suurimas“ telekanalis, siis see on paraku eksitav! Maailmareitingu tipus on siiski CBS, ESPN on ka muidugi suur, kuid siiski mitte suurim!

Andres Raid, ajakirjanik