Andrus Ansipi ja “Pealtnägija” demagoogiline rändepropaganda läheb reaalsusest täiesti lahku

Arvamus,
- Updated
©Scanpix
Rootsi mälestab 12-aastast tüdrukut, kes hukkus juhusliku kuuli tõttu sisserännanute klannide omavahelises tulistamises. Eesti selliseid probeeme veel ei ole, sest siin pole ka pagulasi.

ERR-i saade “Pealtnägija” tõi välja, et rändekriis tõi Eestisse viiendiku “lubatud” pagulastest, mis annab Andrus Ansipile põhjuse ilkuda, et EKRE vastukampaania oli puhtalt populistlik hirmutamine. Ansipile on oponeerinud EKRE üks liidreid Mart Helme, kes väidab, et just tänu vastuseisule õnnestus suurem ränne hoida ja õppima peab võõrastest, mitte oma vigadest. Pealegi on tema sõnutsi rändekriis Eestisse jõudnud teisi teid pidi.

On selge, et suurem osa pagulastest jäi Eestisse tulemata nii meiepoolse soovimatuse tõttu kui ka sellepärast, et Eesti oli tollal vaesem, Saksamaal aga lubas Merkel süürlastele kõike, ning seetõttu jäid nad saabumata.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Küll aga tõestab muu Euroopa, et õigus oli Mart Helmel. Rootsis, kes võttis alates 2015. aastast vastu kümneid tuhandeid süürlasi, algas seejärel granaadiplahvatuste ajastu, mille taga on koos massimigratsiooniga saabunud Lähis-Ida kuritegelikud klannid.

Ungari sai oma õppetunnid kohe alguses kätte, kui migrantide rodu läbi nende maa tormas. Katrin Lusti tollane reportaaž näitas, kuidas madjarid seisid Budapesti raudteejaamas pagulasi oodates riiete ja toiduga, kuid see hästiriietatud ja nutiseadmetega mass jättis kõik puutumata ja tormas prügirada järele jättes Merkeli kutse suunas.

Poleks Ungari seejärel võtnud suuna massimigratsiooni pidurdamisele, oleks ta praegu täpselt samasugune kui Rootsi (kui migrandid oleks ise pidama jäänud) või nagu Kreeka oma Moria-laagritega, kui keegi migrante enam ei tahtnuks. Ungarlased tegid oma valiku ja saavad nüüd turvalisust nautida.

Ansip väidab: “Jah, vaatad koduaknast välja ja ainult neid näedki eks! Nendel juttudel ei ole mitte mingisugust põhjust. See ei peegeldu mitte kusagilt, et peegeldub pigem nendest omaaegsetest hirmujuttudest, selleks, et mitte tunnistada, et jah, me valetasime rahvale! Jah, me üritasime rahvaga manipuleerida! Me üritasime hirmutada inimesi, siis öeldakse, et ei, meil natukene oli, õige pisut, oli siiski õigus ka, et ei näe, nad käivad ainult öösel!” /…/ See on populistide selline tavakäitumine. Et kõigepealt maalitakse suurt tont seinale, Tahma-Toomas seinale, ja siis hakatakse sellega võitlema. Ja lõpus, kui siis seda tegelikku ohtu ei tulegi, see ei realiseeru, siis ütlevad jah, me võitlesime, sellepärast neid ei olnudki üldse ma, kuidas keegi kaine mõistusega inimene usub, et meid ähvardas siis kümme miljonit aafriklast ja ainult EKRE oli see, kes suutis nad siit Eestist eemal hoida. No ma arvan, et tervemõistuslikud inimesed ei suuda seda uskuda.”

Ansip ajab demagoogilist jura. Seda tõestab kasvõi siseministeeriumi andmestik, mille põhjal elas Eestis mullu ainuüksi nigeerlasi üle 700 ja neid võib näha Mustamäel ikka lausa kambakesi – nad tulevad rändekriisi jätkuprotsesside kaudu. Ansip on nagu üks Prantsuse minister, kes pidi kord streigi tõttu tavapärasest erinevat teed pidi tööle sõitma ja oli jahmunud, kui märkas Pariisi eeslinnas tervet migrantide telklinnakut. Kui Ansip Tallinnas neegreid ei näe, siis ta lihtsalt ei satu sinna, kus neid ohtralt liigub.

Ansipile informatsiooniks üks video Mustamäe parklas palvetavast neegermoslemist. VIDEO Avalikus ruumis palvetavad moslemid on juba Tallinna linnapildis

Ka kapo viimane aastaraamat räägib Ansipile vastupidist: “Viimase kolme aastaga on vaadeldavatest riikidest pärit Eestis elavate inimeste arv suurenenud üle kahe korra, täpsemalt 112 protsenti. Riskirühma riikide kodanike viisataotlusi Eesti külastamiseks esitati 2019. aastal 20 629. Viimase kolme aastaga on kasv olnud 187 protsenti,” nendib kapo.

Kapo: terrorismi riskirühma riikidest inimeste arv Eestis suureneb

“Pealtnägija” aga on hunniku demagoogiat kokku ajanud – nii näiteks ei ole kogu loos sõnakestki sellest, kuidas üks Süüria mees Tallinnas oma noore kaasa põlema pani ja teine süürlane seda Haapsalus pärast naise vägistamist teha tahtis.

Mis aga puutub “Pealtnägija” Shorokisse, kes ei taha enam kunagi Süüriasse naasta, vaid tahab lõpueksamite järel minna Eestis ülikooli hambaarstiks õppima ning hiljem ka abielluda, siis kui vaadata Alsulaimanide pere naiste islamilikku riietust, siis integreeruda nad küll ei kavatse. Seesama Lasnamäe, kus nad elavad, on lõimumisest hoidujaid täis.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused