Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ansip sõimab Kallast, ühed eestluse lammutajad mõlemad

14.11.2021
“Kaja, kas sul peas miskit polegi?”
© Scanpix

Sotsiaalmeedias kõlab arvamus, et Eestit viie rikkaima riigi hulka viia lubanud Reformierakonna poliitik Andrus Ansip on peaminister Kaja Kallase peale kade, sest too suutis Eesti kahel korral koroonasse nakatumise tippu viia.

Sarkasm sarkasmiks, aga peavoolumeedia kirjutab sellest, et Ansip võrdles Kaja Kallase väljaütlemist iseka mõisapreili käitumisega. Ansipile ei meeldi peaministri sõnad, et kui ta tagasi astuks, siis saaks peaministriks Martin Helme.

“Vaid isekas mõisapreili võib mõelda, et temaga elu mõisas hakkas ja lõppes ning elu tiirleb vaid ümber tema. /…/ Kui sa oled juht, siis iga juhi kohustus on mõelda sellele, kes on tema järglane, kui teda edutatakse või tagandatakse. /…/ Ma pole ka märganud, et Martin Helme on astunud Reformierakonda,” väidab Ansip. Ehk siis ei meeldi talle arvamus, nagu poleks Reformierakonnas pärast Kallast kedagi võimu juurde seada.

“Haledaid eurolakeisid ajab reformierakonnas üle ääre, tõsiseltvõetavaid juhte on nad aga suutnud ülihästi varjata. Riigikogu fraktsioonis ei ole ühtegi, see on fakt. Ansip on küll geneetiline kommunist, ent enne peaministriks saamist siiski juhtimisega kokku puutunud, erinevalt “mõisapreilist”, kes ei ole enne riiki juhtinud sekunditki mitte midagi ega kedagi,” kirjutab sotsiaalmeedias EKRE poliitik Urmas Reitelmann. Kommentaatorid lisavad, et Ansip on juhtinud NLKP rakukesi ja politseikoerte tegemisi.

Kui Kaja Kallas peaks tõesti taganema või tagandatama, siis pole Reformierakonnas peale “vanade vettinud mäkrade” tõesti kedagi peaministri rollitäitjana märgata. Sellest erakonnast on ka kõige rohkem poliitikast ära ärisse mindud, sest oma toiduahel ilmselt enam ei toida.

Eestile pole aga suurt vahet, kas võimul on Ansip või Kallas, euroföderalismi suunas veavad riiki mõlemad.