Anti Poolamets: Keskerakond ja sotsid asusid ellu viima Marxi ideed perekonna hävitamisest

Arvamus,
Sotside ja keskerakondlaste iidol pereküsimustes. (Foto: Scanpix)

Riigikogu põhiseaduskomisjoni juhi Anti Poolametsa (EKRE) sõnul on Keskerakond ja Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE) asunud ühe jalaga Kommunistliku partei manifesti täide viima, vahendab BNS Postimeest.

SDE ja Keskerakonna rahvasaadikud algatasid eelnõu, millega võrdsustataks kooseluleping abieluga. Kooseluseadus tunnistatakse sellega kehtetuks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Poolametsa arvates näitab see vaid seda, et valitsuse lagunemine ning abielureferendumi ärajäämine oli juba pikalt planeeritud mäng ning Keskerakonna kriminaalasja avalikuks tulek vaid päev enne abielureferendumi eelnõu lõpphääletust ei olnud juhuslik.

“Selle nimel kogu see tants käis ja riigikokku tuli üks partei juurde,” vihjas Poolamets riigiprokuratuuri tegevusele valitsuse kukutamisel. “Praegu on jäänud selline mulje, et Keskerakond oli ka ise huvitatud, et obstruktsioon õnnestuks. Siis saaksid ilusti otsad vette lasta ja käsi laiutada, et näete – nii läks.”

Poolamets tõdes: “Aga kui obstruktsioon ei õnnestunud, siis pidid kapo ja prokuratuur viimase pingutuse tegema nende eest. Väga ebaaus võistlus. /…/ Kuigi kriminaalkahtlustust on põhjust peljata ka Keskerakonnal endal, pidi see paratamatusena ühel hetkel siiski saabuma ning kahjude minimeerimiseks valiti selle avalikuks tulemiseks kõige sobivam hetk.”

Poolametsa sõnul olnuks Ratasel võimalus lahkuda aumehena, kui ta pannuks ameti maha neljapäeval ehk pärast konservatiivide tähtsaima koalitsioonilepingu punkti abielureferendumi täitmist. “Ma arvan, et ta oleks jäänud Eesti poliitikaajalukku ühe väga väärika käitumisega, lubaduste täitmise, rahva hääle kuulamisega ja ka konfliktide välja viimisega.”

“Eesti ühiskonnas on olnud konflikt 2014. aastast, kui kooseluseadus läbi suruti. Olekski olnud kõige õigem tee anda see valijale otsustada. Meie tegime ju ka kompromissi koalitsioonilepingus. Nüüd aga veeretati välja homoabielud otse perekonnaseadusesse. Nii et paistab, et Keskerakond mängis tõepoolest kogu aeg topeltmängu.”

Selles on Poolamets kindel, et väärtuskonflikti see eelnõu Eesti ühiskonnas ei lõpeta. “Jutt oligi sellest, et rahvahääletuse jõud on tugevam ning kestab kordades kauem kui lihthäälteenamustega hääletused riigikogu saalis,” lausus Poolamets ning tõi siis võrdluseks Euroopa Liiduga liitumise ning põhiseaduse vastuvõtmise referendumid.

“1848. aasta kuulutas Karl Marx oma Kommunistliku partei manifestis kodanliku perekonna vastu ka sõja välja. Sellega tuli kaasa totaalne katastroof. Me oleme siis ühe jalaga kommunistliku partei manifesti prorammi ellu viimas. Minul on see väga suur pettumus Eesti vabariigis, kes arvab, et taheti kaugeneda kommunistlikust ajastust. Tegelikult astutakse jälle sinna sisse,” märkis ta. (BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused