CO-emissioon on tingitud ainult ühest – mina, sina ja veel 7 miljardit inimest nõuavad elektrit

Arvamus,
©UU
Kliimapaanikas kipume me ise endal pistikuid seinast välja kiskuma.

Uute Uudiste kaasautor Priit Tali kirjutab ausalt – kogu inimkond tahab valgustavaid lampe ja mida siis peaks valitsused meie vastu tegema?

„Kõikvõimalikke vahendeid (isegi haigeid lapsi) kasutades käiakse valitsustele ja energeetikatööstustele pinda – päästke planeet, lõpetage süsinikujalajäljed, tehke seda, tehke toda…

Fossiilkütuste põletamine on saatanast, tuumajaamu ei taha keegi! Aga kui unustaks emotsioonid ja mõtleks loogiliselt, ratsionaalselt, lahtiste silmadega.

Miks suured elektrijaamad üle maailma tossavad? Miks valitsused seda lubavad? Kas kellegi otsene eesmärk ongi keskkonna saastamine ja teda tuleks korrale kutsuda?

Ei! Kogu see suits ja süsinikoksiidi emissioon on tingitud ühest ainsast põhjusest – mina, sina ja veel 7 miljardit inimest nõuavad elektrit. Nõuavad 24/7 ja kisendavad täiest kõrist iga elektrikatkestuse korral. Kuna me ei ole nõus ilma elektrita olema, siis mida peaksid valitsused ja töösturid tegema?

Tuule, päikese, vee ja muu „rohelise tooraine“ pinnal praegused tehnoloogiad lihtsalt ei võimalda toota nii palju elektrienergiat kui me tahame. Ja kes on need persoonid, keda saaksime süüdistada vastavate tehnoloogiate puudumises?

Kas Edison oli molkus ja süüdi, et ta mobiiltelefoni ei leiutanud? Kas Archimedes oli vastutustundetu, kuna „ei viitsinud“ kokku panna tehisintellekti? Teadus, tehnika, tehnoloogia, inimmõte arenevad omasoodu, neid ei ole võimalik sundida. Ja kui praegu vastavat tehnoloogilist võimekust ei ole, siis seda lihtsalt ei ole ja sellega tuleb leppida.

Terve meie ajalugu koosneb pidevast arengust. See, millest ühel hetkel mõeldagi ei osatud, oli järgmisel hetkel tavaline ning mõne aja pärast aegunud ja unustatud.

Võib olla „homme“ osatakse õhust elektrit teha või muutuvad päikesepaneelid 1000 korda tootlikumaks. Võib-olla. Aga täna see nii ei ole. Me ei saa tahta ja nõuda üheaegselt elektri tarbimise võimalust ja selle tootmise lõpetamist.

Kui me praegusel ajalooetapil „puhast“ elektrit piisavalt toota ei suuda ja „musta“ elektri tootmisega nõus ei ole, siis on üks ja ainus lahendus – vähendada tarbimist, et seda saatanlikku elektrit EI OLEKS VAJA toota.

Selles osas aga ei saa valitsused ega tööstused midagi teha. See on minu, sinu ja ülejäänud 7 miljardi kätes – tõmbame juhtme seinast ja asi korras.

Kas oleme selleks valmis? Või lihtsalt ootame valitsuse pressiteadaannet – „Palume kõigil oma nutiseadmed täna ära laadida, kuna vastu tulles kliimaprotestijate nõudmistele lõpetatakse homsest elektrienergia tootmine.“

Kommentaarid

2 commentsOn CO-emissioon on tingitud ainult ühest – mina, sina ja veel 7 miljardit inimest nõuavad elektrit

  • Avatar
    Veiko Poljakov

    Kogu viimase aja sündmuste juures paneb mind imestama see, millise raudse järjekindlusega tahetakse muuta TEISTE inimeste harjumusi, kombeid,mõttemaailma. Mängleva kergusega ollakse valmis jagama TEISTE raha.Kliimaprotestid toimuvad seal kus tegelikulr probleeme pole. Seal kus vaja, sinna protesteerima minekuks puudub julgus.

  • Avatar

    Tegelikult võiks kogu selle CO2 emisiooni ära lõpetada kui rajatakse tuumajaamasid, aga paraku on just kliimapaanitsejad tuumajaamade vastu. Selge on see et tuulikuid ja päiksepaneele ei jõuta nii palju toota, et maailma vajadus ära katta. Kui me naftast loobuksime, oleks sellel ka see positiivne külg et venelased ja araabia poolsaare islamistid jääksid kõvasti vaesemaks.

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused