Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eeslite ravim aitab koroona vastu, usuvad arstid 

-
04.11.2021
Mercki firmas loodud ravim Covidi vastu molnupiraviir.
© Scanpix

Meditsiinitööstuse müügimasin on meile kõigist torudest põrutanud ühte sõnumit. Seda korrutavad lugupeetud arstid, tiražeerivad ajakirjanikud, oskab peast ette lugeda iga korralik kodanik. Ivermektiin on hobuste ussirohi. Ivermektiini ei sobi inimeste raviks pruukida. Covid-19 vastu on see iseäranis kasutu, teatatakse vaidlemist mittesallival toonil.

Järgmise hingetõmbega teatatakse, et kohe on müügile jõudmas firma Merck innovaatiline, uus, ajaloo esimene, vapustavalt efektiivne ravim Molnupiraviir. Aga teate mis? Molnupiraviir ei ole Mercki leiutis. Ja see ei ole äsja leiutatud. Molnupiraviiri prototüüp töötati välja Emory ülikoolis, Atlantas 2014. aastal ja see oli mõeldud venetsueela hobuste entsefaliidi raviks [1]. Sobis hästi ka hobuse lähisugulaste, nagu eeslite ja sebrade putitamiseks. Molnupiraviir on sama palju hobuste rohi kui ivermektiin.

Ühte hobuste rohtu tambitakse propaganda poolt maa sisse, et teha ruumi hobuste, eeslite ja sebrade rohule? Tegelikult on mõlemad ravimid, ükskõik mille jaoks neid ajaloos kasutatud, Covid-19 ravis küllaltki efektiivsed. Uuringud näitavad, et ivermektiin on mõnevõrra tõhusam [2]. Miks siis üht demoniseeritakse, teist aga oodatakse nagu maailma päästjat?

Küsimus on rahas. Kui ivermektiini õnnestuks müüa hinnaga 600 eurot pakk, siis ei teeks keegi parasiitidest ega hobustest piuksugi. Ivermektiini, mille ravikuuri hinnaks on alla 1 euro, patendikaitse on paraku lõppenud, nii et 40 kordsest juurdehindlusest ei maksa unistada. Ivermektiini müük ei tooda megakasumeid. Seetõttu ongi nii, et “hobuserohtu” mõnitatakse täie rauaga, “eeslite rohtu” aga oodatakse hardusega.

Õigemini ei oodata mitte rohtu, vaid seda rahajõge, mis ravimi müügist tervesse müügikanalisse jõuab, alates ravimifirma peakorterist, lõpetades kohaliku haigla ja arstiga. Rahva tervis ja elud? No kuulge, ei maksa pisiasjadesse takerduda.

Mida eeltoodust arvata? Esiteks, hobuse ussirohu jutuga on meditsiinitööstuse propagandamasin omaenda võttest selili lennanud. Kas eeslite ja sebrade ravim on tõesti mäekõrguselt parem kui hobuste ussirohi? Ei kõla veenvalt. Propagandamullil on auk sees, õhk visiseb välja.

Teiseks, paljastunud on ravimifirmade ning kahjuks ka kohalike meditsiinitegelaste prioriteedid. Alatuid võtteid kasutades varjatakse inimeste eest odavaid, reaalses elus tõestatud toimega ravimeetodeid. Valetamise ja salgamise põhjus ei ole mitte rahva tervise kaitsmine, vaid hingetu kasuahnus. Ja see ei ole vastuvõetav. Eesti inimesed ei ole eeslid, kelle peal julmi loomkatseid teha.

Karl Olaf Rääk 

Kasutatud materjalid

[1] Molnupiravir — history of development https://en.wikipedia.org/wiki/Molnupiravir#History_of_development 

[2] COVID-19 early treatment: real-time analysis of 1,115 studies https://c19early.com/