Eesti ei tohi ühtegi ebaseaduslikku migranti vastu võtta, kuid nende tõrjumisse tuleks jõudumööda panustada

Arvamus,
©Scanpix
Kui me ei soovi ise migrantidega tegeleda, tuleb aidata teistel neid tõrjuda.

Paljusid Eesti inimesi on ärritanud uudis sellest, et valitsuse reservist eraldatakse välisministeeriumile 50 000 eurot, toetamaks Moria pagulaslaagri põlengu tagajärjel peavarjuta jäänud põgenike olukorra leevendamist.

Uued Uudised toetavad seisukohta, et parem maksame mõistlikkuse piires migrantide eemalhoidmise eest, kui võtame nad oma leivale ja hakkame multikultipõrgus virelema – võõraid on niigi Eestimaal ülearu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tuntuim migratsioonivastane riik Ungari on deklareerinud, et aitab migrante nende kodumaal, kuid ei luba neid mingil juhul Ungarisse. “Eesti on alati nõus abistama rändesurve all olevaid riike rahaliselt ning saatma kriisikoldesse oma tehnikat ja eksperte,” on öelnud ka siseminister Mart Helme.

Muidugi peab abi olema läbinähtav – ei saa rahastada projekte, nagu Aafrika abistamine, kus on teada, et suur osa abist kaob “vasakule” ehk korruptsiooni ohvriks, alates abiorganisatsioonide bürokraatiast kuni Aafrika võimuriteni. Samuti on kahtlased näiteks Frontexi missioonid, kui on teada, et nad migrandipaate tagasi ei suuna, vaid täidavad kinnipeetutega Moria laagreid.

Eesti ja EKRE immigratsioonivastane põhimõte on tugev, kuid päris kõrvale ei saa me maailmas vallandunud rändeprotsessidest jääda – seega peaks Eesti osalema reaalsetes projektides, mis takistavad migratsiooni või suunavad selle tagasi. Nii me lihtsalt kindlustame enda tagalat, sest migranditõrjest eemale jäädes võib rändepakt meile laviinina nagunii kaela tulla.

Pigem aitame Brüsselit ja Lõuna-Euroopa riike rahaga kui võtame migrante siia – kui juba solidaarsusest rääkida. Sest see probleem Euroopast ei kao, migratsiooni tagajärjed liiguvad meile hiilides lähemale ja targem on aidata Euroopat protsesside tõrjumisel. Kui nad seda muidugi tõsiselt võtavad.

Kui Kreeka ise migrante ei tõrju ja tekitab omale Moria mädapaised, mida tahab teistele pähe määrida, siis anname neile seekord need tuhanded uue laagri jaoks, aga endale seda tikunäppijate kampa küll ei võta – konkreetsest abipaketist rääkides.

Eesti seisukohad peavad jääma kindlaks – ennekõike migrantide nullkvoot ja ei mingeid kohustusi nende vastuvõtul. Massimigratsiooni tõrjumisse tuleb meil siiski oma panus anda. Parem põlegu multikultipõrgus Moria migrante tervitav Saksamaa kui meie – kui nad ise on loobunud ohtusid nägemast.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused