Eesti Ekspress kirjutas poliitiliselt aktiivse kolumnisti kohta haisva loo

Arvamus,
- Updated
©Uued Uudised
. Pilt on illustratiivne.

Eesti Ekspress ja selle ajakirjanik Madis Jürgen on üllitanud loo, millest kumab täiesti läbi ühe inimese pihta suunatud poliitiline tellimus – ja seda tehakse läbi labase kõmu.

Jutt käib loost “Kolumnist Triin Teramäe lennutas haisva kakapoti naabri terrassile. Naabrid: ta on meid peaaegu aasta aega terroriseerinud.” Kogu lugu pole mõtet vahendada, sest selles arutletakse just kohtus räägitut pealkirja kontekstis.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Küll aga reedab Eesti Ekspress ennast, võttes kokku Triin Teramäe ajakirjandusliku ja poliitilise tausta: “Oma lugudes seab Teramäe kahtluse alla Eesti integratsioonipoliitika, mida ta võrdleb eestlaste venestamisega, ning võitleb vene keele leviku vastu Eesti avalikus ruumis. Jõuliselt on Teramäe astunud välja ühtse eestikeelse kooli idee vastu, kuna isegi väike hulk temperamentseid vene lapsi hakkavat eesti laste üle domineerima. Triin Teramäe on ka ühtse kooli vastu võitleva liikumise „Eesti kool on eesti keele kodu“ eestvedaja.”

Siit on näha, mille pärast võeti üles kõrvaline teema, mis on tegelikult suunatud inimese poliitilise ja ajakirjandusliku tegevuse vastu. Tegu on lihtsa katsega mustata inimest, kes võitleb eestluse, eesti keele ja eesti kooli eest.

Kuna Triin Teramäe teemad on sellised, mida on Eesti Ekspress ei söanda rünnata, siis ründab väljaanne kolumnisti tiibhaardega, näitamaks lugejatele – “Näe, milline tõbras ta tegelikkuses on!”

Eelmisel aastal kirjutas Eesti Ekspress samasuguse loo looduskaitsja Valdur Mikita kohta, et tema mainet kahjustada. Eesti Ekspress kirjutas, pressinõukogu toetas, inimese maine hävis – selline see meediamaastik ongi.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused