Eesti presidenti saab valida ka teistel alustel, loominguliselt

Arvamus, Satiir,
- Updated
©Erakogu
Peeter Volkonski.

Keegi peale EKRE pole suutnud presidendi kohale kandidaati esitada. Alljärgnevalt üks humoorikas soovitus.

„Viimasel ajal on meedias kõlanud mure kõigile sobiva Eesti presidendikandidaadi leidmiseks.  EKRE presidendikandidaat on küll Henn Põlluaas, aga mis juhtub, kui tema ei saa vajalikul hulgal hääli? Minu soovitatav presidendikandidaat on näitleja Peeter Volkonski. Toome valiku põhjendused.

Esiteks, meie poliitikute probleem on venelasi ja eestlasi siduva kandidaadi leidmine. Peeter Volkonski on eestlastele sobiv laulja ja isamaaliste tekstide autor, venelastele aga vene suurvürstide järeltulija. Mitte lihtsalt vene suurvürstide järeltulija, vaid Vene riigi looja varjaag Rjuriku järeltulija. Milline integratsioon, kohe isikus nähtav. Rjuriku järglasena oleks side ka Skandinaavia kultuuriruumiga, kuhu me tahame kuuluda.

Teiseks, mitmed autorid on märkinud Eesti presidendi mittevajalikkust. Tal on vaid esindusfunktsioon. Peeter Volkonski oleks esindustegelasena nagu rusikas silmaauku. Me ei küsiks, mis on tema programm, vaid maksaksime lavastuse (lavastajakogemused) ning hea esituse (näitlejakogemused) eest. Peeter Volkonski presidendiks vannutamisel annaksime talle lavastuste põhijooned ning paluksime luua hea esitus. Ta võib ette kanda ka teiste loodud tekste, mida presidendid teevad niikuinii.

Võiksime vaimusilmas ette kujutada presidenti esinemas ülikonnas, lühikestes pükstes, alasti või siis vabariigi aastapäeva suurüritusel lauldes. Või kombinatsioonina alasti  ja lauldes, kepiga (võimusauaga) või ilma jne. On, mida vaadata ja kuulata ning isegi võiks  etenduse eest maksta.

Välispoliitiliselt oleks olemas  teema Venemaa presidendiga kohtumiseks – Vene riigi looja järeltulija tuleb vaatama, kuidas vene talupoegade järeltulijad Vene riiki korras hoiavad. Ma kujutan ette manitsust suurvürstilt talupojale tagamaks head Vene riigi majandamist. Praegu kardame langemist Vene riigi mõjusfääri, Rjuriku järeltulija Peeter Volkonski puhul on selge Venemaa kuulumine Eesti mõjusfääri.

Kolmandaks, on arutletud  presidendi abikaasa rolli ja talle maksmise vajalikkuse eest. Peeter Volkonski abikaasa Maria Volkonskaja on psühhiaater ja talle võiks maksta tema erialase  tegevuse  eest.  Miks ei võiks ta Maria Volkonskaja koostada eesti poliitikute iga-aastase psühhiaatrilise diagnoosi ja Peeter Volkonski selle ette kanda. Näiteks – peaministril on isiksuse lõhenemine, räägib ühte ja lubab teist. Sellel või tollel ministril on suurusehullustus. Mõnel on alaväärsuskompleks.

Kogu meie riigi eliit, valitsus ja Riigikogu saaks diagnoosi ja ravisoovitused, meil oleks avaliku ametliku soovituse alusel valimisperioodiks pilt silme ees (kas valida täitsa ära pööranud tegelane või väiksema hälbega poliitik). Võib-olla tuleks muuta andmekaitseseadust, et kõigile nähtavad poliitikute vaimsed kõikumised saaks avalikult välja öelda.  Presidendi vastuvõtu kujundaks ümber, iga kutsutu saab Peeter Volkonskilt ja  valges kitlis Maria Volkonskajalt (milline kokkuhoid riietuselt) oma rohud kätte. Raskema diagnoosiga isikud oleks vastuvõtul eespool, kergemad juhud tagapool. Kui poliitikud võtaksid oma rohud õigeaegselt ja vastavalt retseptile, siis elu Eesti Vabariigi paraneks otsustavalt.

Nagu näete, on elu Eesti Vabariigis juba presidendi valiku ja tegutsemise kaudu ilma seadusi muutmata võimalik muuta paremaks ja lõbusamaks. Lihtsalt tuleb isikuvaliku probleemile läheneda loominguliselt.“

Alver Aria

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused