Eesti ühiskond, vaadakem peeglisse – me oleme kõik vihaõhutajad. Viimane kui üks

Arvamus,
- Updated
©Tiit Blaat/Scanpix
Viha õhutavad alati teised!

Seda on juba ammu räägitud, et eestlased meelisroog on teine eestlane – liberaalne demokraatia on asjad ainult hullemaks teinud.

Miks ma liberaalse demokraatia taas mängu toon? Sest just selle varjus on inimestele antud tohutud vabadused muuta iga iha ja kapriis inimõiguseks, oma pretensioone ja solvumisi teistele pähe määrida ning oma meeletult kõrge ego pjedestaalile tõsta.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Selle kohustusteta vabaduse varjus õitseb enda vooruse verstapostiks pidamine. Vaadake, kui paljud inimesed võtavad sõna vihakõne, ühiskonna lõhestatuse, inimlikkuse allakäigu ja muudel sellistel teemadel – president ja teised tipp-poliitikud, kirjanikud, näitlejad ja teised loomeinimesed, teadlased ja sajad teisedki. Ja pärast iga sellist sõnavõttu pulbitseb terve ühiskond vihahoos, nagu kuuma tuld juurde saanud pudrupada.

Kui küsida sellistelt inimestelt, miks nad oma sõnavõttudega ühiskonda lõhestavad, järgneb siiras imestus: “Mis? Mina? Ma ei õhutanud viha, ma rääkisin puhast ja selget tõtt!” Just nii rääkis Marina Kaljurand: “Meie lubasime pensioni ja sallivust. EKRE lubas pensione ja vihkamist!” Inimestel puudub igasugune enesekriitiline meel, et enda sopaloopimises veidigi lubamatut leida!

EKRE on siinkohal eelisseisundis – üle hulga aja ja kogu ühiskonna ees! Sest kogu oma käreduses on nad vähemalt ausad. Kõigil teistel pulbitseb õhukese sallivuskihi all meeletu vihkamine, aga jutt on ikka endine: “Vihakõneleja on too seal, vihkaja see seal eemal, tülinorija too kolmas, mina siin aga olen lausa inglike, kuigi tiibu pole!”

Minul hakkas vastik vihakõne-teemalist “Suud puhtaks” saadet kuulates – kõik stuudios olid justkui kehastunud õilishinged, kes pole kunagi kassile käratanud ega ühegi lähedase inimesega kunagi tülitsenud. Ehtne kari varisere, egod lippudena kõrgel!

Kas president, kes võitleb sõnades vihkamise vastu, vaatas ise pärast oma keeldumist ametisseastumise kiriklikust pühitsusest kordagi vastavate lugude kommentaariumi – usklikud ja ateistid olid nii karvupidi koos, et karvatutid lendasid. Ja selline riigipea julgeb veel sallivast ühiskonnast rääkida!

Samamoodi külvavad viha Urmas Sutrop, Olev Remsu ja teised väidetavad loomeinimesed. Olete lugenud Sutropi viimast kirjutist Delfis? Nii ehedat kurjust ja viha annab ikka otsida – mees on lausa viimasest kui EKRE-ga seotud asjast viimase kui tilga negatiivsust välja pigistanud ja selle meeletuks omaloominguliseks vihapahvakaks kujundanud. Kõige eredam sõim – ja uskuge, Sutrop istub nüüd kodus ja hõõrub käsi: ma alles äsasin neile lurjustele, kahju, et mitte rusikaga! Ja kindlasti usub ta oma mustas südames, et võitleb õige asja eest!

Ja ega see vihaõhutamine käi ainult EKRE ümber. Reformierakondlased eesotsas Kaja Kallasega solvavad pidevalt Jüri Ratast ja teda toetavat leeri – miks te arvate, et keskid on nüüd häbenedes nurgas istuvad? Ei, nad vihkavad teid nüüd veelgi rohkem kui teie neid vihkate! Just teie olete ämbritäie õelusõli vihatulle lisanud!

Lugesin täna läbi terve rea artikleid ERR-i, Martin Helme ja vaba ajakirjanduse teemal. Uskuge mind, mitte kuskil ei tunnista mitte ükski ajakirjandustegelane, et Helmel võiks kallutatuse osas kasvõi grammi jagu tõsi olla. Ikka raudse rusikaga otse makku – meediamaastikul on kõik korras, me oleme parimad, sõltumatumad ja kallutamatumad, ainult see üks pretensioonikas poliitik valetab siin! Kas teil endil oma ilmeksimatus südant pahaks ei aja?

Kogu Eesti ühiskond on vihast läbi imbunud ja pole vahet, kas see on ekreiit, sots, poliitorav või veel keegi, pulbitsevad kõik. Viha levitavad ühtmoodi nii president kui Bocki mees, nii kirjanik kui keevitaja, nii doktorikraadiga teadlane kui ka põhihariduseta töötu. Vahe on ainult selles, et osa neist väljendab oma viha otseselt, teised aga peidavad selle ilusate sõnade ja võltssallivuse taha!

Jah, ka mina olen vihakõneleja, sest mind teevad tõsiselt vihaseks kahekeelsed inimesed, kes ei julge tunnistada, milline viha ja õelus neis endis pulbitseb! Ja kogu viha põhjust näen ma ainult ühes – aastasadadega väljakujunenud väärtuste kiires ja pahatahtlikus lammutamises, et need võõrsilt toodutega asendada!

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused