Eesti valik rahapesuks ei pruugi olla juhus, VEB Fond võis rahapesuministri silmad sulgeda

Rubriik Arvamus On
- Updated
©Internet
Kuidas ka ei vaataks, Jürgen Ligi on neid pesulõkse käes hoidnud. Pilt on illustratiivne.

Uued Uudised vahendavad sotsiaalmeedias toimunud ja Priit Pärna algatatud diskussiooni, milles võib väga palju tõtt olla.

Priit Pärn: “Miks otsustas Venemaa oma raha just Eestis puhtaks pesta? Juhus? Vaevalt küll. Küllap valiti riiki ja partnereid hoolikalt ja põhjalikult.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kes on kõige kindlam partner? Küllap see, keda saab tõhusalt mõjutada ja kes ei julge vastu hakata ja kellel on riigis tohutu võim. Vaata kuidas tahad, aga nendele kriteeriumidele vastas kõige paremini Reformierakond.

Kuna Jürgen on ju Reformierakonna multitalent, siis küllap seepärast pandigi just tema rahapesuministriks.

Miks ta aga rahuneda ei suuda? No ajab ju närvi, kui must raha aina kuhjub, aga pesumasin on katki ja siis ilmub välja keegi, kes tahab parandamise asemel katkise pesumasina üldse romulasse viia.

Ligi kardab paaniliselt hoopis seda, et Martin pääseb tänu Freehile ligi infole, millele ta muidu ligi ei pääseks. No ja küllap siis on, mida karta.

Mujal riikides maksavad pangad trahvid ära ning poliitikute ja teiste süüdlaste nimed jäävadki saladuseks. Eesti aga saab raha ja lisaks saab teada ka tegelikud süüdlased.”

Temale sekundeerivad teised kommentaatorid: “Rootsi pank tegid ju oma Eestis asuva filiaaliga omavahelise pisikese karistustehingu, kus Eestis asuv filiaal maksis Rootsi emapangale suure hulga miljoneid “karistuseks” ja kus Eesti esindajad vaatasid nurgas pealt, näpp suus ja ei esitanud ühtegi nõudmist.. See oligi Jürgen Ligi meelest õiglane ja viisakas asjaajamine.”

“FSB teadis ju, kes 10 milli liigutas, sealt edasi oli juba kerge mõjutada. /…/ VEB Fondi paljaksvarastamine ning venelastega sõbralik jagamine on ju RE ajalooline kvaliteedi näitaja.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused