EKRE pärast diplomaadist pensionäriks

Arvamus,
- Updated
©Scanpix
Soome ja Eesti suhetel peaks olema laiem kandepind, mida ei saa kõigutada kahe ministri sõnavahetused. Pilt on illustratiivne.

“Ma pole kunagi häbenenud seda, et olen rahvuselt soomlane, kuigi sündinud ja kasvanud Eestis. Ja tänaseid ajalehti lugedes saan aru, et pole plaanis ka tulevikus oma rahvust eestlaseks muuta.

Soome suursaadik Harri Tiido ei saa enam oma kõrge vanuse tõttu oma tööga hakkama ja otsustas töölt ära tulla. Mis selles siis nii erilist on, et kõik siis kukuvad kohe sõna võtma?

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Jah, ta mainis, et talle ei meeldi EKRE erakonna seisukohad. Aga mida praegused uudised kajastavad, on see, et reaalselt on ta siis oma diplomaaditööd nende aastatega halvasti teinud. Kui tema mitme aasta töö hävib ühe Eesti ministri lausest, kes julgeb teisiti mõelda ja seda välja ka öelda.

Tema töö mitme aasta jooksul siis seisneski selles, et vaba olemiseks tuleb teha nii, nagu teised tahavad. Aga kas sa oled siis ka vaba? Kui sa pead ütlema seda, mida teised kuulda tahavad.

Vabadus tähendabki seda, et sa võid ennast vabalt väljendada, ja teatud asjades võivad tekkida erimeelsused ja erisugused arvamused. Eesti endise presidendi Toomas H. Ilvese 2008. aasta kõnes kõlas järgmine lause: „Ma olen veendunud, et iga ühiskond, mis takistab vaba mõtte levikut, lõpetab prügikastis.“

Ja nüüd kuna Helme julges midagi öelda, siis saamatud diplomaadid ja ametnikud hakkavadki Eestit viima järjest rohkem prügikasti poole. Sest nad on harjunud, et Eesti on väikeriik, kel pole luba teha midagi iseseisvalt.

Veel tahaks tõstatada küsimuse, et kas endine president Ilves loobus ka nüüd Eesti maksumaksjate rahast, kuna tema levitatud libauudis kahjustas veelgi rohkem Eesti-Soome vahelisi suhteid. Tema reklaamnäoks ongi olnud alati Eesti endine president. Ja president on see inimene seaduse järgi, kes esindab riiki välissuhetes.

29.06.2020 levis Twitteris libauudis Soome peaministri Sanna Marini kohta, mida jagas ka endine president Ilves. Aga siis kirjutati sellest, kuidas härra Ilves läks nalja õnge, vähe haritum inimene muidugi saab aru, et see lihtsalt näitab kui kergeusklik endine president oli.

Aga oma arvamust tahtsin avaldada, kuna sooviks lugeda uudiseid, kus on sisu. Aga täna loen kuidas Indrek Saar, kes esindab ennast kui erinevuste eest suurvõitlejat, leiab, et härra Helme peaks temaga samamoodi mõtlema.

Marko Mihkelson tunneb muret, et varasemalt pole ükski diplomaat ametist lahkunud valitsuse pärast. Selle peale ütleks, et ennem eelmist aastat polnud veel ükski inimene siit ilmast lahkunud ka koroonaviiruse pärast.

Aga mis sel aastal toimub? Selles peab ka kindlasti keegi süüdi olema, et praegune peaminister on Ratas, mitte Kallas. Et oleks Kallas peaminister, siis pole koroonat üldse tekkinud. Tegelikult toimub Eestis palju tõsisemaid asju, millest ei juleta rääkida. Aga kirjutatakse hoopis ametist lahkunud diplomaadile „järelhüüet“.

Mina leian, et need tänased suured sõnavõtjad peaks nüüd Harri Tiidole saatma siirad vabandused ja kiitma teda kahe riigi vahelises heas koostöös, mida pole võimalik kellegi sõnavõttudega rikkuda. Suhetes, kus juletakse väljendada ka riikide vahelisi erimeelsusi, ilma et nende riikide kodanikud peaks selle pärast kuidagi kannatama.

Eerik Paas

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused