Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE-t ja Trumpi sarjav Abruka memm kui liberaalse massimeedia ajupesu näide

-
04.10.2020
Sellest peavoolumeedia vaikib.
© Scanpix

Liberaalsel meedial on tohutu kogemus ja vahendid masside lollitamiseks ja libauudiste tootmiseks.

Kui “Maahommik” käis Abruka saarel, ütles sealne eakas surnuaiavahist mammi tähelepanuväärsed sõnad: “See EKRE ei meeldi mulle üldse ja Trump on halb inimene.” Vaevalt, et see naine on asjalik poliitikavaatleja, kes teab Eesti ja USA poliitilistest heitlusest kõike – sellise tõrjuva hoiaku on ta ilmselt “Aktuaalsest Kaamerast” saanud, mida jälgib enamik eestlastest kell 21 vanast inertsist.

EKRE parlamenti pääsemisest kuni tänaseni meedia poolt peetav infosõda on tõesti viinud selleni, et paljude muidu poliitikaväliste inimeste ajudesse on kinnistunud mõte: rahvuskonservatiividest räägitakse kogu aeg midagi, ju nad siis halvad on. Selline ajakirjanduse pidev ja teadlik mürgitilgutus ongi inimesed vaenulikuks muutnud, kusjuures nad ise tea, mispärast. Lihtsalt EKRE on halb, sest ajakirjandus ütleb nii.

Meediamaastikul ei toimu miski lihtsalt niisama, sageli on tegu suurte infooperatsioonidega, millega suunatakse inimeste mõtlemist ja selles on liberaalsel-vasakpoolsel peavoolumeedial suured kogemused.

Hea näide meedia ajutöötlusest on Trumpi ümber toimuv, milles ka meie ajakirjandus kaasa lööb – see on lausa ajakirjanduslik tööstusharu.

Nii vahendatakse lugejatele Trumpi säutse, mille puhul jäetakse täpsustamata, mis kontekstis on need öelnud, ja kui lugejad seda ei tea, võib mõnigi säuts ja selle esitaja tobedana tunduda – ja see ongi meedia eesmärk.

Emotsionaalse presidendi ütlemised kirjutatakse libauudisteks, nagu oli veeseadusega, mille puhul tegi Trump oma soengu ja vee puhtusega seotud humoorika märkuse, mis aga kirjutati tõsimeelseks uudiseks, nagu oleks veeseadust muudetud presidendi soengu tõttu – seda libauudist levitas ka Eesti meedia.

Kui Trump käis hiljuti surnud USA ülemkohtunikuga hüvasti jätmas, kirjutati selle kohta, et president vilistati seal välja. Tegelikult toimus tseremoonia siiski rahulikult, vilistati hoopis värava taga, kuhu olid kogunenud tema vastased.

Liberaalne meedia on võtnud enda eesmärgiks, et Trumpist lihtsalt ei tohi midagi head kirjutada. Samas muudab see ka nende endi usutavuse nullilähedaseks, sest kajastus pole sõltumatu.

Samas pole mitte ükski Eesti väljaanne analüüsinud Trumpi saavutusi majanduse või maksupoliitika osas, aga need on olemas – muidu poleks presidendil nii suurt toetust.

See on näide ühe inimese vastu peetava infosõja kohta, kuid kajastused on kallutatud kogu konservatiivse-liberaalse skaala osas. Tähelepanelik lugeja on ehk märganud, kuidas ka Brexiti ja Boris Johnsoni, Matteo Salvini ja Lega, Poola ja Ungari jne, kohta kirjutatakse valdavalt ainult halba, kasutades seejuures sõnu “paremäärmuslane”, “populist” ja paljusid teisi negatiivse varjundiga väljendusi.

Tasub meelde tuletada, kuidas praktiliselt kõik Eesti massimeedia väljaanded kirjutasid Brexiti-järgse Suurbritannia kohta, kuidas lennukid kukuvad alla, sest keegi ei võta Briti lennukeid vastu; tuleb joogivee puudus, sest EL ei anna brittidele veepuhastusvahendeid, tekivad mässud, sest toiduained kallinevad ja nii edasi. Kas midagi sellist on tulnud? Aga propaganda jätkub: nüüd räägitakse sellest, et kui lepet ei tule, tekivad mõlemale poole Inglise Kanalit tohutud veokite järjekorrad.

Euroopa Liitu ja Komisjoni, von der Leyeni ja Joe Bidenit, kõiki vasakpoolseid ja liberaalseid jõude kujutatakse meedias asjalikena, teadlike ja tegutsejatena, luues pildi, nagu poleks nende töös mingeid suuremaid vigu. Nii luuakse teadlikult kallutatud pilt maailmas toimuvast.

Oluline aga on see, kui paljust jäetakse rääkimata – ikka selleks, et näidata, nagu oleks liberaalse maailma tegemistel tohutu toetus, konservatiivid aga ei suuda kedagi kaasa tõmmata. Ometigi toimuvad Läänes suured meeleavaldused traditsioonilise perekonna toetuseks ja homoagenda vastu, samuti protesteeritakse väga aktiivselt migratsiooni vastu.

Nii näiteks kirjutas massimeedia sellest, kuidas Saksamaal nõuavad kümned tuhanded mahapõletatud Moria migrandilaagri asukate riiki toomist, kuid täielikult vaikitakse vastumeeleavaldustest. Nii jääb mulje, nagu sooviks kõik sakslased migrante, kuigi on miljoneid, kes neid ei taha. Prantsusmaa on hakanud sellisest ahviarmastusest toibuma ja nüüd räägib president Macron juba avalikult sellest, et islamimigratsioon viib riigi hukatusse.

Lääne massimeedia kajastab sündmusi väga kallutatult ja seetõttu on ainus võimalus tõde teada saada lugeda ka konservatiivseid meediakanaleid ja sõeluda kahest kajastusest välja võimalik tegelikkus.