Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ekspoliitikust füüsiku “hass”-hüüded liberalismi valvekoerte suunas on hiljaks jäänud

-
23.11.2020
Üks vasakliberaal sai ennast tühjaks uriseda.

Kui lugeda “kunagise poliitiku ja füüsiku” Peet Kase lugu ERR-is “Retsepte demokraatia valvekoertele”, siis tundub esmalt, et tegu on tõsiseltvõetava looga – aga lõpeb kõik ikkagi räige sõimuga EKRE ja “parempopulismi” aadressil.

Üldiselt tunneb sellised lood ja autorid maailmavaateliselt ruttu ära – nii kui tulevad käiku sõnad “paremradikaalid”, “populistid”, “etno-natsionalistid” ja nii edasi, siis võid kirjutaja kohe teise “äärmusesse” arvata – vasakpoolne või neomarksismist nakatunud liberaal, nagu on ka Peet Kask.

Kask heietab pikalt Euroopa “paremäärmuslike” parteide ümber ja õpetab, kuidas neid elimineerida – ehk puhas füüsika sellest, kuidas demokraatia tappa. Pole ju ükski neist erakondadest või nende ideoloogia ametlikult kuritegelikuks kuulutatud. Aga füüsik põleb soovist keelata, kästa, puua ja lasta.

Kask tõmbab taas välja Martin Helme ütluse “Kui on must, näita ust” ehk siis 2013. aasta refereeringut saatest Vaba Mõtte Klubi. Jah, Helme on seda öelnud, aga kui tema oponentidel pole lihtsalt mitte midagi muud ründamiseks ette võtta, kui seitsme aasta tagune lugu ajast, mil EKRE polnud isegi veel Riigikogus, näitab, et no pole vastastel midagi paremat võtta kui üheainsa lausega paarkümmend aastat vibutada.

Peet Kask kirjutab muide ka “nende meeliskujutlusest” ehk “peade veeretamisest”. Ja seda teeb väidetav teadlane, intellektuaal? Tegu on kõnekujundiga, mitte reaalse sooviga kedagi tappa – “peade veeretamine” tähendab tegelikkuses ebakompetentse kaadri väljavahetamist.

Muide, teadmiseks härra füüsikule, et iga päev toimub Tallinna linnaruumis massimõrvu: bussi-, trolli- ja trammijuhid lasevad peatustes reisijaid maha. Järgmine kord võiks sellele keskenduda, sest kui nii jätkub, pole “ekreiitidel” raske leida sealt mõni kohtuniku pea ja seda veeretama hakata.

“Referendumile pole iga küsimust kohane panna,” leiab Kask ja lisab: “Näiteks pole kohane küsida referendumil, kas EKRE tuleks koalitsioonist välja heita.” Tüüpiline demagoogia – võrrelda väärtuspõhist küsimust mehe ja naise abielu kohta tavalise poliitilise protseduuriga. Kas ühiskonna väärtused ehk isa-ema-laps perekond ja sellele eelnev mehe-naise abielu on “iga küsimus”? Peet Kask ilmselt arvab, et pole või ei tohi selliseid asju inimestele otsustamiseks jätta.

“Käed rüpes oodata, et populistlik paremradikaalsus ja EKRE järsku kuidagi iseenesest hääbuvad, ei saa, ehkki Donald Trumpi ja Mart Helme taandumine sellesuunalist optimismi hetkel toetavad,” arvab Kask. Taas täieliku rumalus Mart Helme tegeliku taandumise osas ja piiritu usk Ameerika “demokraatiasse”, mis väljendus BLM-i laamendamises demokraatide kaitse all.

“Briti poliitikateadlane Matthew Feldman on aastal 2019 kirjutanud praeguse põlvkonna missiooni kohta järgmist: “Õhk on kollektiivse hullumeelsuse eoseid jälle täis. […] Kui järgmise põlvkonna jaoks peaks liberalism tõesti surema, siis sellepärast, et meie, valvekoerad, ei suutnud seda kaitsta,”” lõpetab Kask.

Hullumeelsuse eosed on pigem just liberalismis, õigemini selles, mis on temast pärast neomarksistide käsitööd järele jäänud: võõraid kultuure täis Euroopa, sooneutraalsed liiklusmärgid ja lumekoristus, elupuu kuivanud okste ehk homoseksualismi ülistamine ja nii edasi.

Liberalism aga on juba surnud, teie valvekoerad jäid hiljaks, Marxi ideed mürgitasid nad, seltsimees Kask!

UU