EL-il ja NSVL-il ongi palju sarnasusi – miks siis muidu võrdlemine nii suureks patuks kuulutatakse

Arvamus,
©UU
Kahe suure liidu võrdluses leiab ilmselt küllaga ühiseid jooni.

Kui kahe riikide liidu võrdlemist järsku nii  pahaks pannakse, siis vist neil midagi ühist, leiab Uute Uudiste kaasautor Priit Tali.

„Mitmeid kordi on üles puhutud skandaal sellest, et keegi võrdles Euroopa Liitu Nõukogude Liiduga. Kohutav mainekahju ja blablabla…

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Mida halba siis on VÕRDLEMISES? Igal sammul toimub millegi-kellegi võrdlemine millegi-kellegiga. Üldjuhul selleks, et ilmestada ühe paremust või halvemust. Tänakut võrreldakse Neuville’iga, ühte filmi võrreldakse teisega, Opelit võrreldakse Audiga jne. Keegi ei pahanda.

Kõikvõimalikud konkursid, olgu kasvõi Eesti Laul, on ju oma olemuselt osalejate võrdlemised. Ei olegi ju muud varianti esimese, teise, kolmanda ja viimase väljaselgitamiseks. Kuulake-vaadake spordiülekandeid – mis seal toimub? Katkematu sekundite ja sentimeetrite võrdlemine. Ja mitte keegi ei pahanda.

Me võrdleme igal pool ja kogu aeg, see on absoluutselt loomulik. Tegelikult isegi vajalik.

Ning võrdlus „EL vs NSVL“ on samuti loomulik, loogiline ja tarvilik. Kuidas muudmoodi saaks faktiliselt näidata, mille poolest üks teisest kobedam on?

Kuidas me teame, et EL on mõõtmatult kaunim, helgem ja progressiivsem kui NSVL, kui me neid EI võrdle?

Kui keegi „kuri ekrelane“ toob välja REAALSED sarnasused Euroliidu ja NSV Liidu vahel, siis ainuke adekvaatne reaktsioon sellele võrdlusele peaks olema välja tuua nende kahe liidu erinevused. Ainult nii oleks võimalik konstruktiivne diskussioon ja mingile objektiivsele järeldusele jõudmine.

Kui nende kahe liidu sarnasuste esiletoomisele järgneb aga pelgalt solvumine, nördimus ja meediahala, siis tekib paratamatult ühemõtteline järeldus – Euroliidu reaalseid positiivseid erinevusi Nõukogude Liidust EI OLEGI OLEMAS. Sest miks muidu neid ei esitata, vaid lihtsalt nutma hakatakse?

Kas nii ongi?“

Kommentaarid

One commentOn EL-il ja NSVL-il ongi palju sarnasusi – miks siis muidu võrdlemine nii suureks patuks kuulutatakse

  • Avatar

    Päris üks ja sama EL ja NSVL ei ole, aga sarnased nad on. EL on ju algse idee poolest tore ettevõtmine ja päris hea oleks olla liidus Poola ja Ungari suguste riikidega. Probleem on aga selles, et Saksamaa, Prantsusmaa, Rootsi ja Soome on marksistlikud riigid, kus õhutatakse klassiviha naiste ja meeste ja mustade ja valgete vahel. Need riigid tahavad muuta EL-i NSVL ja Hiina sarnaseks kommunistlikuks impeeriumiks. Nõugogude Liituga on sarnane rahvaste segamine ja Hiinaga on sarnane püüdlemine digitaalse diktatuuri poole. Näiteks on varsti kõikidel EL-is müüdavatel autudel alkolukk ja kiirust piirav pedaal, selline tehnoloogia poolt inimese kontrollimine on ebamoraalne ja sarnane Hiinaga, mitte demokraatliku USA-ga. Euroopa on liberaalne, meil on võrdsed õigused naiste ja meeste ja eri nahavärvidega inimeste vahel, aga Euroopa tänased “liberaalid” tahavad sotsialismi, kus naised ja mehed ja kõik rassid oleksid majanduslikult võrdsed, kuigi see on utoopia, sest valgete meeste keskmine IQ on lihtsalt kõrgem kui naistel ja mustanahalistel.

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused