Elisabeth Niidole: miks peab keegi teile kujundama sellise Eesti, kuhu teiesugune tagasi tulla tahaks?

Arvamus,
- Updated
©UU
Üks naine leiab jälle, et sooroll käib talle üle jõu.

Uute Uudiste kaasautor Priit Tali vastab ühele naisajakirjanikule, kes leiab, et temale tehakse bioloogilise rolliga liiga.

„Hää Elisabeth Niido! Lugesin just Eesti Päevalehest Teie „kurba“ lugu, mis tekitas ka omal mõtteid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Te leiate, et EKRE meelest „naised on malenupp, millega käike tehes uusi väikesi eestlasi juurde saada“.

Kulla Elisabeth, ma küll ei ole EKRE poolt sellise sisulise olemusega mõttekäike kuulnud, aga…

Kas Te olete mõelnud, et sellises kontekstis ongi naised see üks ja AINUS „malenupp“. Umbes nagu Päike on meie planeedi ainus eluallikas või nagu hapnik on ainus sissehingatav element, mis meid „töös“ hoiab. Või mis iganes muu AINUKE nähtus.

Loodus ei ole andnud teist teed väikeste eestlaste, samuti väikeste türklaste või väikeste taanlaste  juurde saamiseks kui naised. Ei meie riigis ega ka terves maailmas ei ole meie säilimise vaatevinklist kallimat vara kui naised. Fakt, et osa naisi sellega nõus ei ole ja ei taha seda looduslikku rolli enam täita, ei muuda reaalsust karvavõrdki. Kui te peate halvustavaks seda, et on veel mehi, kes naiste sellist rolli tunnustavad ja üle kõige väärtustavad, siis …

Te tsiteerite Mart Helmet, kes kirjeldab noorte naiste lahkumist maakohtadest ja võtate tema mõttekäigu kokku nõnda – „Ühe lausega on loodud vaenulik narratiiv“. Kas reaalsust kokku võttes tõepoolest LOOB Helme seda narratiivi? Või oskate kuidagi EKRE süüks panna aastakümneid kestnud külade tühjaksjooksmist? Või Helme hoopis valetab ning külad on neidusid täis?

Te mainite, et ei taha tagasi tulla „sellisesse“ Eestisse? Aga Eesti teevad „selliseks“ või teistsuguseks meie omad inimesed. Mina, Teie, meie sõbrad ja sugulased.

Kui Teile ei meeldi see, mida ütleb-teeb EKRE – las olla. Mulle ei meeldi mõne muu erakonna ütlemised-tegemised – ja mis siis? Meie maal ei ole praegu ühtegi sellist jõudu, kes suudaks totaalselt kõigi teiste üle domineerida ning suveräänselt vormida „sellist“ Eestit. See Eesti kujuneb (on kujunenud) meie kõigi ühistöös.

Te mainisite ära ka uuringud ja populaarsuse, seega olete kursis, et EKRE toetus jääb oluliselt alla muudele (ilmselt Teile meeldivatele) jõududele. Kuidas sellises olukorras saate Te uskuda, et meie ühiskonna hetkeseisu eest vastutab EKRE? Miks „sellisel“ Eestil lasevad areneda EKREst palju populaarsemad ja tugevamad seltskonnad, sh Teie?

Ja ülepea, miks Te arvate, et keegi, kuskil, kuidagi peab Teie maitse järgi ette valmistama just sellise Eesti, kuhu Te tahaksite TAGASI TULLA? Äkki lööksite ka ise käed külge ja aitaksite vormida sellise Eesti, kus mina tahaksin EDASI OLLA. Või on tagasitulijad kuidagi väärikamad ja väärtuslikumad kui edasiolijad?“

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused