Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Enne valimisi vaikis valelik Reformierakond maksutõusudest, nüüd imetakse inimeste taskutest viimnegi raha välja

18.09.2023
Rahanduse kallale on lastud järjekordsed soss-sepad.
© UU

Reformierakond on ääretult valelik ja amoraalne moodustis – valimiskampaania käigus maksutõusudest vaikiti ehk nagu tunnistas Kaja Kallas, muidu poleks neid valitud – ja nüüd pumbatakse raha inimestelt ja ettevõttetelt üha kiirenevas tempos.

ERR vahendab: “Rahandusminister Mart Võrklaev ütles, et kui soovitakse riigieelarve korda teha ja katta riigi tulevikukohustusi, peab lähiaastatel lisamaksutõusuga välja tulema. Mis maksu ja kui suure tõusuga, seda ta avada veel ei soovi.”

Uskumatult küüniline on rahandusministri selgitus. “Selge on see, et kui me tahame riigieelarvet korda teha ja katta oma tulevikukohustusi, täna meil on kohustused oluliselt suuremad ja maksubaas tegelikult langeb, peame me ühiskonnas kokku leppima ja täiendava maksutõusuga lähiaastatel välja tulema. Aga mis see täpselt on, kuidas see välja näeb, see ongi ühiskondliku debati küsimus,” ütles rahandusminister Võrklaev esmaspäeval “Terevisioonis”.

Võrklaeva enda erakond ei pidanud vajalikuks rahvast/valijaid valimiskampaania käigus kavandatavatest maksutõusudest teavitada, ta ei ole ühtegi korralikku debatti pidanud (eelnõude puhul jätavad ministeeriumid ettevõtlusorganisatsioonidele arvamuse avaldamiseks mõned üksikud tööpäevad) ja nüüd teatatakse, et nemad tahavad ühiskonnas kokku leppida. See on teerulli kokkulepe asfaldiga?

“Me oleme pidanud võtma endale palju uusi vältimatuid kohustusi. Kaitsekuludest me oleme rääkinud ja selleks me tegime kevadel maksutõuse. Meil on vaja keskenduda ka sisejulgeolekule. On vaja keskenduda eestikeelsele haridusele. On vaja keskenduda küberturvalisusele ja IT-süsteemide püstihoidmisele. Need on kulud, mis on meile peale tulnud ja neid on vaja millegagi katta,” sõnas Võrklaev.

See ennustab ette tohutuid maksutõuse, mis hakkavad vähina sööma sedasama riiki, mida väidetavalt korda teha püütakse. Reformierakond on loonud uskumatu riigi, kus elatakse puhtalt ainult maksumaksja taskutest välja pumbatava raha pealt.

Ka peaminister Kaja Kallas ütles laupäeval ERR-ile, et suure tuluallikana on üks alternatiiv olemas, kuid ta ei soostunud ütlema, millega tegu.

11. aprillil, olles peaministrikandidaat, ütles Kaja Kallas “Esimeses stuudios” vastuseks saatejuhi väitele, et Reformierakond valimiskampaanias maksutõususdest ei rääkinud: “Sellepärast, et see on ebapopulaarne. Väga lihtne, see ongi ebapopulaarne.”

Reformierakond on üdini valelik, nende juttu ei saa uskuda ei maksuküsimustes ega Kallase idaäride osas, ebameeldivusi on alati oodata. Eriti räige aga on see, et Kaja Kallase valitsetav riik ei täida riigikassat mitte toimivast majandusest (see hoopis kukub kogu aeg), vaid kogu makse inimeste taskutest.

Uued Uudised