Euroopa Liit ei ole Euroopa ja liberaalsed väärtused ei ole euroopalikud väärtused

Arvamus,
©Internet
Tõeline Euroopa on see värviküllane.

Paljud poliitikud (Viktor Orban) ja ühiskonnategelased (Veiko Vihuri) juhivad tähelepanu sellele, kuidas vasakpoolsed ja liberaalid on kaaperdanud Euroopa mõiste, kuulutades oma vaated ja väärtusruumi “euroopalikeks väärtusteks”. See uusmarksistlik käsitlus aga on täielik vale.

Rahva, riigi või kontinendi traditsioonilised väärtused tuginevad ajaloole ning “uusväärtustel” ei ole mingit õigust ega vundamenti ennast traditsioonilisteks kuulutada. Brüssel võib näiteks islamile vastu tulles seadustada lapspruudid EL-i territooriumil, aga see ei mahu Euroopa väärtuste raamesse. Ka Eestis võib mõni venemeelne seltskond 9. mai “vabastamise päevaks” kuulutada, aga see ei ole Eesti väärtus, sest see kuupäev 1945. aastal oli siinse rahva jaoks tragöödia.

Uusmarksismist mõjutatud Euroopa Liidus vallandunud migrandilembus ei ole euroopalik – Euroopa on alati massimigratsiooni tõrjunud, seda nii hunnide ja mongolite kui ka araablaste-mauride ja türklaste-osmanite sissetungide ajal. Euroopa sees on toimunud omadki suurränded, näiteks viikingite vallutusretked, kuid needki on olnud vallutuslikud tulijatele ja vastupanu avaldamine kohalike poolt. Praegu Brüsseli (samuti Saksamaa, Rootsi jt) poolt kultiveeritav tingimusteta massimigratsiooni tervitamine on esmakordne Euroopa ajaloos.

Kuigi Lääne-Euroopas tervitatakse praegu aafriklasi ja araablasi, on see kontinent olnud traditsiooniliselt valge rassi eluala, võõraste massiline saabumine algas pärast Teist maailmasõda. Agraarsesse, hõivatud maadega Euroopasse ei tulnud varem kunagi massisisserännet ja filmis “Viikingid: Valhalla” nähtud mustanahalised Kattegati turul on puhas väljamõeldis. Musti küll oli ka keskaja Euroopas, aga nad olid harv erand. Seega pole miski Euroopa ja Aasia migratsiooniga seotust “euroopalik”.

Mitmes Lääne-Euroopa riigis (Saksamaa) on kuulutatud, et islam olevat osa siinsest kultuuriruumist. Ei ole. Euroopa kultuuriruum on kristlik, islam on sissetungija, tema väärtused (eriti naiste roll sealses ühiskonnas) ei ole kuidagi euroopalikud. Küll aga kuuluvad euroopalikku kultuuriruumi kristluse-eelsed kreeka ja rooma kultuurid.

Euroopa Liit ei ole Euroopa tulevik, eriti mitte praeguse föderaliseerumise raames. Euroopa on rahvuslik moodustis ja seda ei saa muuta Ameerika moodi migrandiühiskonnaks. Tegelikult saab küll, mida tõestab Lääne-Euroopa kogemus, kuid seegi pole euroopalik – Euroopa on rahvusriikide kontinent ja impeeriumid on ka siin alati hingusele läinud. EL on praegu jõudmas Lääne-Roomaga sarnasesse lõpustaadiumi, kus islam, Aafrika ja Araabia hakkavad teda alla neelama.

Kõige vähem on euroopalikud väärtused homoseksualism, sooneutraalsus ja -voolavus ning soomuutmine – neid on alati ebanormaalsuseks peetud, ja kui teatud ideoloogiad neid nüüd peale suruvad, siis alati mehe ja naise rolle au sees pidanud kristlik Euroopa ei saa ega tohi seda aktsepteerida. Perverssuste vohamine on alati olnud mistahes moel lõpu tähiseks.

Jah, ajalooline Euroopa pole alati naiste õigusi austanud, aga ta on austanud soolisi iseärasusi ning heteroseksuaalsuse eluandvat rolli, mille kõrval on homoseksualism vaid kuivanud oks elupuul. Muide, rääkides naiste õigustest, siis (kõik) mehed said need kätte napilt pool sajandit enne neid – enne seda luges ka meeste puhul seisuslik ja varanduslik positsioon, viimne kui mees sai euroopalikus ühiskonnas täieõiguslikuks üsnagi naistega ühel ajal, ehk vaid paar inimpõlve varem.

Eesti on alati olnud osake Euroopast ja me jääme sinna ka siis, kui Euroopa Liit peaks oma eksistentsi lõpetama, sest Euroopa ei seondu ainult üha enam ebaõnnestuva katsega ühe kontinendi maid ja rahvaid ühte liita. Suurbritannia lahkus EL-ist, aga ega ta seepärast Euroopast lahkunud. Norra, Island ja Šveits pole kunagi EL-is olnud, aga nemad on Euroopa oma eheduses. Kui miski Euroopa olemasolu üldse ähvardab, siis on selleks kontinendi muutmine uuteks Aafrikaks ja Araabiaks.

Uued Uudised

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused