Harri Kingo: minevikus elav Lauristin räägib rumalusi

Arvamus,
©Uued Uudised
Sotsid olid, on ja jäävad padupunasteks.

“Lauristini tees on fraas, et konservatiivselt meelestatud inimeste naise ideaaliks on “Kinder, Küche, Kirche.” Kuid see ideaal on lootusetult aegunud ja ammu ajalugu. Reaalselt meie ühiskonnas vaevalt et keegi mees midagi sellist ideaaliks peab. Seepärast on seda kellelegi ette heita on päris tobe.

Nimelt peaks olema silmnähtav ja üldteada, et naised ise pole sellisest elumudelist huvitatud. Ehk veidi uudsem on see, et veel vähem on millestki sellisest huvitatud mehed.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Mees ei soovi endale paljulapselist peret ja kodust naist. Miks? Aga see seob meest ja ta muutub paratamatult nii oma töö kui oma perekonna orjaks. Tal tekivad kohe suured kohustused ja suur vastutus. Kuid kaasaja mees tahab täiesti muud – ta tahab olla vaba.

Meie kaasaja arusaam on, et ühiskonna algrakk on vaba üksikindiviid. Aeg, mil ühiskonna algse rakuna mõisteti perekonda, on kahjuks minevik. Ükski selline vaba üksikindiviid ei taha, et teine ta rakkesse paneb ja tema selga hunniku kohustusi laob.

Niisiis, meestel pole midagi selle vastu, kui naine käib tööl, teenib ise raha, võimalikult vähem sünnitab ja oma eluga ise toime saab. See jätab mehele rohkem vabadust. Sama vabadust tahavad ka naised nautida.

Üks laps saadakse looduse kutsel ja armastusest. Kahte on juba vaja planeerida, kas veab rahaliselt välja. Kolm on orjus ja neli puhas õnnetus. Kui siis veel mees noorema naisega kodust ära jalutab, ongi käes katastroof.

Naisel oma 3 – 4 lapsega pole enam mingit lootust uuesti mehele saada. Ükski naine sellist tulevikku ei endale, ei oma lastele ei taha ja nii palju lapsi ka ei sünnita. Keegi ütles õigesti: kaasaja naine sünnitab just nii palju lapsi, kui ta neid jõuab üksinda üles kasvatada.

Kui keegi seletab, et kellelgi on kaasajas veel ideaaliks “Kinder, Küche, Kirche,” siis ei ela ta kaasajas, vaid kauges minevikus. Mida sellisel on öelda kaasaja ühiskonna kohta!? Vastan: vaid klišeesid ja mõttetusi.

See on mehe ja naise armastus, kindlus teises, truudus ja ustavus, mis lubab naisel palju lapsi saada. Ning arusaam, et ühiskonna algrakk pole mitte inimene, vaid perekond. Siis jah. Muidu mitte.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused