Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Harri Kingo: varastatud kohad Riigikogus

02.10.2023
Kaja Kallas ja Lauri Hussar on oma karjääri rajanud valedele ja pettustele.
© UU

Eesti 200 sai suure osa oma häältest ja vastavalt kohtadest Riigikogus tänu Lehtmele, kes tegeles Ukraina abistamisega ning kogus meie inimestelt annetusi kokku 6,5 miljoni euro vääruses. Valijad uskusid Lehtmet ja tema heategevust ning paljud andsid Riigikogu valimistel oma hääled just talle. Ta sai 5251 häält. Lehtme oli oma Ukraina ennastsalgava abistamisega sedavõrd suur eeskuju.

Selgus aga, et Lehtme pettis sisuliselt valijatelt nende hääled välja – varastas need, esinedes kui suur Ukraina toetaja. Kaudselt on vargust pettuse vormis tunnistanud Lehtme ise, astudes Riigikogust tagasi. Kus on Lehtme praegu, kuhu ja kellele läksid need rahvalt välja petetud 6,5 miljonit eurot, see on siiamaani selgusetu.

Lehtme pettusega rahvalt varastatud hääled pole aga kadunud kuhugi. Need hääled sai endale Eesti 200, vastavalt sai Eesti 200 nende abil ka oma kohad Riigikogus. Sai isegi Riigikoha juhataja koha.

Eesti 200 koalitsioonipartneritele ei lähe korda, et Eesti 200 on Riigikogus varastatud häältega. Asi on halvem veel – neile ei lähe korda, et Eesti 200 juht Lauri Hussar on Riigikogu juhataja toolis just nende samade Lehtme varastatud häälte toel.

On ju selge – olnuks Eesti 200 häältesaak aus, olnuks Eesti 200 häältesaak märksa tagasihoidlikum. Eesti 200 poleks olnud piisavat kaalu Riigikogus, et saada oma juht Lauri Hussar nii kõrgesse ametisse – tähtsuselt lausa teiseks ametiisikuks riigis pärast Eesti Vabariigi presidenti. Aga seal see Lauri Hussar istub, see ta on.

Õiguses on pettus pettus, vargus on vargus. Pettuse vormis vargusega saadud kasu ei loeta sellise kasu saaja seaduslikuks, legitiimseks omandiks. Piltlikult: kui ma petan pangalt välja miljoni, siis ei muutu see miljon minu miljoniks.

Eesti 200 sai oma otsese kasu Lehtme pettusest – sai oma arvele Lehtme rahvalt varastatud hääled ja sai nendega oma kohad Riigikogus. Millegipärast aga peetakse meie riigis nii saadud Eesti 200 kasu – kohti Riigikogus igati seaduslikeks.

Ma ei saa sellest aru. Ja mul on küsimused:

On Eesti 200 esindatus Riigikogus üldse legitiimne? On Riigikogu juhatus, kus on varastatud häälte abil koha saanud Lauri Hussar, üldse legitiimne? On selline Riigikogu tervikuna üldse legitiimne? On sellise Riigikogu poolt moodustatud valitsus üldse legitiimne?

Kui ma lisan eelöeldule ka kahtlused e-valimiste ja peaministri Venemaal skeemitamiste aususe kohta, siis tervikpilt meie Riigikogust ja meie riigist on täiesti masendav.

See valede ja pettuste pundar on meie ees olev Gordioni sõlm – seda oma juriidika abil lahti harutada pole meil vähimatki lootust. Tuleb teha sama, mida tegi Alexander Suur – see Gordioni sõlm tuleb lihtsalt läbi raiuda. Teisisõnu: sellisest olukorrast ei ole meil võimalik teisiti välja tulla kui vaid uute ja ausate – ilma e-hääletuseta toimuvate Riigikogu valimistega.

Me ei saa nii edasi minna. Me peame kogu selle valede ja pettuste raske sopalaadungi, mida me kõik kanname, endast maha panema ja seljataha jätma.

Me vajame puhastumist.”

Harri Kingo,

konservatiivist poliitkommentaator