Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ivan Makarov: Hea härra Ratas, ärge laske oma kolleegidel ukrainlaste tragöödial liugu lasta!

25.03.2022
Inimesed pildil ei ole Eesti venekeelne elanikkond

Venemaa tuli Ukrainale kallale, on purustatud linnad, elamurajoonid, mitusada kooli ja lasteaeda, surma saanud sajad lapsed ja tuhanded täiskasvanud, korraldatud pommitatud linnade blokaad, küüditatud Venemaale tuhanded Ukraina elanikud, miljonid pagesid sõbralikesse riikidesse…

Ja ühtäkki vahendavad mõned poliitikud ja meedia: meie kohalikud venelased on solvunud, et nendele tehakse liiga, sest sissesõitnud ukrainlased saavad rohkem kaastunnet ja soodustusi.

Kas me hakkame siin tasapisi ära pöörama?

Kas tõesti pannakse pahaks, et eestlased võtavad vastu sõbraliku riigi põgenikke, kellest 85% on naised ja lapsed ja kelle kodud on pommitatud varemeteks? Kes on pääsenud sealt, kus tulistatakse, pommitatakse, röövitakse, vägistatakse, deporteeritakse?

Tänase Postimehe venekeelses lisas antakse järjekordselt sõna Maria Jufereva-Skuratovskajale, kes jättis teatavasti hääletamata Riigikogu avalduse poolt, kus mõisteti hukka Ukraina riigi ründamist ja rahumeelsete ukrainlaste tapmist. Pärast seda muutus ta siinse venekeelse meedia jaoks lausa mingiks eksperdiks Ukraina küsimustes, esinedes pidevalt ja iga kord rääkides, kui raske on hoopis Eestis elavatel venelastel.

Tänagi pajatab ta Postimehe veergudelt: „Paljudel inimestel teravneb solvumise tunne; tuleb tunnistada, et 30 aasta kestel ei olnud venekeelne inimene eesti riigis esimese sordi inimene, ja see kajastus nii mittekodanike institutsiooni kui ka mingite klaaslagede näol; suurel osal inimestest on see solvumine ja mingid pretensioonid eesti riigi suhtes säilinud tänapäevani. See praegune sõda nagu annaks uut jõudu nendele vanadele solvumistele.“

Ei oska öelda, mis sordi inimene on endine Lasnamäe valitseja ja praegune Riigikogu liige Jufereva – on ta teine, või isegi kolmas sort, aga kõik on suhteline: kindlasti on ta eriti viimasel ajal kõrgemat sorti provotseerija ja eesti riigi halvustaja, jäädes samas üsna kaheldava tasemega poliitikuks, sest niivõrd primitiivset eestivastast stamppropagandat võib kuulda veel vaid teise Maria suust, kelle perekonnanimi on Zahharova.

Hea Jüri Ratas, kas keskerakonna pakt Jedinaja Rossijaga on ikka tühistatud? Vene keeles on aga ütlus: tsirkus sõitis minema, klounid jäid. Kui Te arvate, et Jufereval on tõsi taga, laskuge iga jumala kord ühele põlvele teda, Yana Toomi, tema ema, Korbi, Repinskit, Stalnuhhinit, rohkeid Tallinna linnapäid ja muid rohkeid keskerakonna „vene“ poliitikuid nähes. Ikkagi eestlaste poolt rõhutud kolmas inimsort, klaaslaest muhud peas ja kättemaksurusikad taskus.

See, millega tegeleb praegusel masendaval ohtlikul ajal mõni Teid esindav keskerakondlane, on kättemaksu ja vägivalla õhutamine. Aga see-eest kahvatub Teie paljukirutud Stolitsa selles mõttes juba mõnda aega vene Postimehe kõrval. Ausalt, mõne Teie erakonna liikme reitingumure on ikka vähemtähtis, kui too mure, mida kõik me võime kogeda 9. mai saabumisel. On veel värskelt meeles, kuidas ässitasid keskerakondlased enne pronksiööd üles kohalike vene ajalehtede lugejaid. Monitoorisin tol ajal vene lehti Vikerraadio ja EPL-i jaoks.

Lõpetage vähemalt teie venelastele valetamine ja nende ülesässitamine, see on alatu kõigi suhtes. Ja jätke sellest välja ukraina lapsed ja naised, kel on niigi raske. Ei ole kena teenida nende kulul endale poliitilisi dividente. Las räägivad Teie erakonna nimel ukrainlaste probleemist need Teie kolleegid, kel on olemas südametunnistus. Neid ju on.

Ja Postimehele tahaks meelde tuletada, et täna on märtsiküüditamise aastapäev. Ja just täna andsite te Juferevale sõna. Äkki ajate varsti segamini juba ka selle, kes keda küüditas?

Ivan Makarov