Head jaani ja väärikat võidupüha!

Arvamus,
- Updated
©Uued Uudised
Täna on meie Võidupüha.

On soojade päikeseliste päevade ja valgete lõhnavate ööde aeg. Loodus on täis lopsakust ja elujõudu ning vaatamata kuhjunud muredele ja näljapajukit ennustavale tulevikule, on meil õigus rõõmustada ja end õnnelikena tunda, sest jaaniaega ei suuda rikkuda ka kõige küünilisemad poliitkemplused ning senistest põhimõtetest taganemine, mida valitsusläbirääkimistel nii innukalt harrastatakse.

Jaanid on rõõmu aeg

Jaanipäev on rahva pidu, mis liidab põlvkondi ja paneb unustama eriarvamusi, seostub ju suvine pööripäev õnne ja viljakusega. Jaanipäevas kohtuvad endiste aegade pärimused, looduse lopsakas salapära, jaanilõkke peibutav valgus ja rõõm sellest, et olemas oleme. Suveharjarituaalist tahab osa saada iga valguse ja soojuse võitu uskuv põhjamaalane. Üürike ja eriline on see aeg!

Võidupühal meenutagem iseseisvuse hinda

Jaanilaupäeval, 23. juunil, pühitseme võidupüha. Just sellel päeval aastal 2019 vandusid saksa Landesweri väed Võnnu lahingus alla eesti meeste vaprusele. Need, kes Vabadussõjas Eestile võidu tõid ja tänu kellele võime tunda uhkust iseseisva riigi üle, olid lihtsad kodumaad armastavad mehed. Nad täitsid oma kohust isamaa ja rahva ees, makstes kõrgeimat hinda, mis võimalik, pannes mängu elu, tervise, tuleviku.  Kas oskame seda ohvrit õiglaselt hinnata? Aastate möödudes üha vähem.

Kes kaupleb isamaaga?

Aeg on muutunud kaalutlevaks ja kalgiks, ideed ja aated kaotanud puhtuse ning taandunud kasujanu ja küünilisuse ees. Aastal 2022 jälgime aegade üht veidramat tragikomöödiat, kus Reformierakonna komissarid  on taas kasutamas poliitladviku valitsemisiha ning soovi maksku mis maksab pildile sattuda. Meid ei peaks panema imestama end sotsiaaldemokraatideks nimetava põhimõttelageda seltskonna kokkumäng võimust kümne küünega kinni hoidva Kaja Kallase poolvalitsusega, sest Eesti sotsiaaldemokraatidel puuduvad oma seisukohad.

Palju enam paneb aga imestama end rahvuslikuks erakonnaks tituleerinud ning varasemalt nii mõnegi tubli teoga hakkama saanud Isamaa madaldumine alandavasse puudli seisusesse. Isamaa käilakujud on valmis pelgalt valitsusse jõudmise nimel loobume kõigest, mille eest seni seisid, olgu siis lastetoetused või eestikeelne kool ilma, et see muutuks keelekümbluslaboriks, kus eest lapsed tunnevad end allasurutuna.

Piinlik, et just Võidupüha ja Jaani ajal käivad koalitsiooniläbirääkimistel osalejad poliitzombidena ringi ning peavoolumeedia püüab meile sisendada, otsekui aetaks eesti asja. No ei aeta ju!

Jaanisoojus võidab

Siiski, unustagem aasta kauneimal ajal rahvuslik lõhestatus, valitsusepoolne sülitamine oma rahva vajadustele ja sõjahüsteeria, mille abil püsib võimul aegade enesekeskseim peaminister ning uskugem endasse! Me väärime oma päevadesse päikest, armastust ja õnne!

Eesti rahvas on elanud üle äärmiselt raskeid aegu, suuri sõdu, küüditamist, nälga, okupatsiooni ja majanduslikku surutist. Ei suuda meid murda ka Reformierakonna äärmuslik rahvavaenulikkus, millele Isamaa erakond tahab õnnistuse anda. Me elame üle läbimõtlematutest sanktsioonidest, energiabörsi kontrolli alt väljumisest ja ebamõistlikest CO2 kvootidest hoogustuva hüperinflatsiooni, milles arrogantsi printsess Kaja Kallas probleemi ei näe. Elame üle ka globalistide assimileerimiskavad ja „sallivate“ verejanu.

Koguneme jaanilõkete ümber, tundes end ühtse rahvana, kelle hoida on kalleim vara – põhjamaiselt karge ja kaunis Eesti.

Head jaanipäeva ja ülevat võidupüha kõigile, kellele on kodu armas!

Vsevolod Jürgenson

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused