Helle-Moonika Helme: katuseraha sai elujaatav, mitte abordivastane liikumine – selles on suur vahe

Arvamus,
- Updated
Helle-Moonika Helme

Vaadates ja kuulates seda hirmsat kisa, mis katuserahade jagamise – ja mitte ainult selle – ümber lahti on läinud, pean oma kohuseks mõned asjad avalikult ära õiendada.

Ma ei tea, kustkohast on järsku välja hüpanud tegelased, kes levitavad lausalist valet, nagu hakkaks keegi aborte ära keelama, surmanuhtlust rahvahääletusele panema, abiellumiskohustust kehtestama, lahutusi keelama, homoseksuaalseid suhteid kriminaliseerima, inimesi riigist välja saatma….neid rumalaid ja küünilisi valesid, mis viimastel päevadel õhku on visatud, neid ei jõua enam kokku lugedagi!

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Mind tõsiselt huvitab, keda kõnetab nii juhm argumentatsioon nagu kiviaega tagasiminek või talibanlik valitsus? Kui rumal peab olema, et selliseid asju tõsiselt võtta, neist end ära lasta hirmutada ning seda kõike tões ja vaimus edasi levitada?

Hakkame siis otsast peale. Nii nagu eelmisel aastal, nii ka sel aastal jagati katuserahasid üle välja. Said paljulapseliste perede ühendused, haridusedendajad, noortetöö tegijad, naiste tugiteenused, kirikud, lasteaiad, sport ja liikumine, pärandikirjastamine, vabatahtlikud pritsumehed, kõikvõimalikud kodanikuühendused, mis meie elu regionaalselt edendavad ja mitmekesistavad.

Katuserahad ongi üks võimalus regionaalset ebavõrdsust leevendada ja asju finantseerida, mis mingil muul moel riigieelarvest raha ei saaks. Ja muuseas – katuserahadega lahendatakse ka nn. pärisprobleeme, tuuakse abi lähemale inimestele, kes on kannatanud praeguses globaalses kriisis.

Peale selle on katuserahad üks suveräänne viis, kuidas riigikogu liige oma maailmavaatelisi prioriteete rahastada saab. Kriitikud võiksid seda käsitleda pigem liberaalidele nii kalli esindusdemokraata ühe vormina! Aga no ei, kus sa sellega!

Kuna üks teema on mingi seltskonna eriti närvi ja räuskama ajanud – ehk siis väidetav abordivastase liikumise rahastamine, siis jällegi – täielik vale! Tegemist EI OLE mingi abordivastase liikumisega, vaid elujaatava liikumisega! Ja selles on väga suur vahe!

Sel aastal ühena toetuse saanud elupooldav liikumine MTÜ Elu Marss on ellu kutsutud eesmärgiga tugevdada kodanikuühiskonda ja selle tegevus on suunatud kõikide põhiväärtuste – elu, perekonna, naiste, laste ja traditsioonide kaitseks.

Oma pikaajalise projektiga soovitakse toetada ja kaitsta ühiskonna kõige kaitsetumaid – veel sündimata elusid, panustada naiste turvalisusele ja heaolule, raseduskriisi nõustamisse, abordi ennetustöösse, toetada üksikemasid. Kas kellelgi tõesti võib olla midagi selle vastu? Ja kui on, siis mina küsiks pigem ise – mis inimesed te küll olete?

Kui eelmisel aastal meie erakond otsustas eraldada 100 000€ vähiravifondile Kingitud Elu, 100 000€ Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondile ning 100 000€ Eesti Naiste Varjupaikade Liidule koduse vägivalla all kannatavate naiste esmase turvavõrgu tugevdamiseks, siis ei tahtnud keegi praegu naiste kaitsele tormajatest sellest rääkida!

Muidugi – see ei sobi ju liberaalide hirmutamistaktikasse! Niinimetatud ekreiitide suhtes tuleb kinnistada ju kuvand, nagu me oleksime mingite hirmsate mitteinimeste bande, räuskajad, natsid, harimatud matsid. Meid tuleb ühiskonnaelust kõigi vahenditega välja tõrjuda ning selleks sobivad ka täiesti jaburad valed ja sildistamised, tühistamistaktika ja alatud rünnakud. Ja sellega seoses tuleb maha vaikida kõik head teod ning välja mõelda üdini juhme argumente ning neid hüsteeriliselt levitada.

Õnneks on Eestis piisavalt ka terve mõistusega inimesi, kes asjadest aru saavad ning rumalatest hirmutamistest välja ei tee, tulgu need kasvõi endiste ja praeguste Kadrioru residentide suust. Ja nende julgete, oma peaga mõtlevate inimeste päralt on tegelikult meie tulevik.

Helle-Moonika Helme, Riigikogu saadik, EKRE

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused