Helle-Moonika Helme: opositsiooni ettepanekud on reaalne dokument, mille alusel saab Putini Kreml ajalugu ümber kirjutada

Arvamus,
- Updated
Putin võib Reformierakonnale aplodeerida. Pilt on illustratiivne.

“Nii opositsioon kui tema president üritavad näidata sotside ja reformierakondlaste obstruktsiooni kui lolli ja pulliga koalitsioonile koha kätte näitamist. Hästi, ettepanekuid lubada kasutada ainult kas digitaalseid või analoogkellasid või kollaseid kruuse võib tõesti nii võtta.

Aga isegi kui see oli Reformierakonna poolt parlamendi töö trollimine, on osad nende ettepanekud üliohtlikud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Riigikogu saadiku allkirjaga muudatusettepanek on dokument, mis on tema tahte avaldus. Sellisena jääb ta ajaloo annaalidesse alles ning ei maksa arvata, et isegi kui praegu Venemaa ei võta endale meelepäraseid ettepanekuid oma lauale, on see võimalus neil tulevikus tänu Reformierakonna rumalusele (kas siis tahtmatule või tahtlikule ) olemas.

Neile on kuldkandikul kätte toodud võimalus kirjutada ümber Eesti ajalugu Venemaale kasulikus suunas. Ja me ju teame, et seda nad teevad kogu aeg ja oskavad suurepäraselt kõike enda kasuks pöörata. Ehk et nad saavad vajadusel väita nagu 1940. aastal, et mingit okupatsiooni Eestis pole olnud, sest “te ise ju tahtsite, et me tuleksime teid vabastama. Teie rahvaesindajad käisid ju Moskvas seda meilt palumas!”

Venemaa jaoks ei ole vahet, kas selliseid samme või avaldusi tehakse surve all või pulli pärast. Putini unistus sellest, et Eesti ei kuuluks NATOsse, on saanud Riigikogus allkirjad paberile, paraku isegi nii, et identne soov NATOst lahkuda on kahel esitatud muudatusettepanekul, üks neist allkirjastatud riigikogu saadikute Randpere ning Seeme, teine aga riigikaitsekomisjoni aseesimehe Laaneti ja Reformierakonna esimehe Kaja Kallase poolt. Mis on topelt väljendatud tahe!

Kahjuks annab see Venemaale tulevikus väga laialdase võimaluse neid muudatusettepanekuid tõlgendada kui väga kõrgel tasemel väljendatud soovi liikuda lääne-orientatsioonilt Venemaa mõjusfääri. Seda enam, et ka seda soovi on täiesti konkreetselt ja sõna sõnalt muudatusettepanekus väljendanud ka riigikogu väliskomisjoni aseesimees Marko Mihkelson.

Nii et ei ole ikka päris nii, et teeme pulli ja näitame keelt, ilma et sellel oleks mingeid juriidilisi järelmeid tulevikus. Venemaa jälgib Eestit kullipilguga ja kõik need ettepanekud, mis sobivad nende narratiiviga kas nüüd või tulevikus, on neil juba kappi riiulile ootevalmis pandud. Kõik see on ülimalt kahetsusväärne ja pole absoluutselt naljakas.”

Helle-Moonika Helme, EKRE Riigikogu saadik

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused