Helle-Moonika Helme: president Kaljulaidi reibas rumalus andis Putinile ettekäände soome-ugri rahvaid maha suruda

Arvamus,
- Updated
©Scanpix
Kas nad ikka on ühes kaalus, liberist euroametnik ja KGB-mees? Pilt on illustratiivne.

EKRE Riigikogu saadik Helle-Moonika Helme tõmbab paralleele Eesti president Kaljulaidi Putini-ootuse ja Venemaa soome-ugri rahvaste suukorvistamise vahele.

“Venemaale on soome-ugri rahvaste koostöö teema olnud alati ebameeldiv. Seda on siiani siiski talutud. Aga nüüd otsustati uks kinni lüüa. Ja süüdi on selles suuresti Kersti Kaljulaid, kes talle omasel rumalupsakal moel arvas, et paneb vene diplomaatia ja Vladimir Putini kahvlisse.

Muidugi on suursündmus, kui järjekordne soome-ugri rahvaste kohtumine korraldatakse Eestis. Aga kutsuda sinna rahvaste vangla peavangivalvur Putin, selle peale ikka annab tulla!!!

Kersti Kaljulaid lootis juba, et saab end Putini paistel soojendada ja presenteerida kogu maailmale end kui suurt Eesti-Vene suhete spetsialisti. Kujutan ette, kuidas Kadriorus jalalt-jalale keksiti stiilis – noh, Volodja, mis sa nüüd siis teed? Kavalad diplomaadid seal Kadriorus, tõesti!

No ja mida Putin nüüd siis tegi? Andis vastu vahtimist. Nii Kersti Kaljulaidile kui kõigile soome-ugri rahvaste esindajatele, kes iga hinna eest oma rahvuslikku pärandit elus hoida püüavad.

Meie sugulasrahvad, kes on kogu aeg püüdnud oma sõnumit sealt rahvaste vanglast edastada ja seda just hõimurahvaste kongressi kaudu, on nüüd tänu meie presidendi egoistlikule soolotsemisele mõistetud igavesti sinna vanglasse, nende hääl ei pääse enam niigi palju laia maailma kõlama, nagu siiani… See on ikka täiesti mõtlematu ja meie hõimuvellede suhtes lausa kuritegelik samm.

See Kersti Kaljulaiu reibas rumalus andis Moskvale kauaoodatud ettekäände soome-ugri rahvaste kodumaisele tegevusele, rahvusvahelistele suhetele ja nende vabade hõimurahvaste poolsele abistamisele surmahoobi andmiseks. Suur töö, mis on selles vallas tehtud, just paljuski ka meie, eesti inimeste ja eestvedajate poolt, lendas hooga vastu taevast.”

Erki Evestuse karikatuur

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused