Henn Põlluaas: Eesti pole odavtööjõu maa, vaid Euroopa riik, kus korralik töö väärib korralikku tasu

Rubriik Arvamus On
©UU
Riigikogu esimees Henn Põlluaas.

EKRE poliitik ja Riigikogu esimees Henn Põlluaas leiab sotsiaalmeediapostituses, et hüsteeria maasikakorjamise ümber on saanud poliitmänguks.

“Kuidas eestlased mõnede aastate eest maasikakorjamisega hakkama said, kui ukrainlasi veel polnud? Väga hästi said. Suurepäraselt! Täna olevat aga nii abitud ja oskamatud, et ei saa enam millegagi hakkama ja ainus väljapääs on võõrtööjõud. Ei pea paika! Selliste valede kultiveerimine ja hüsteeria üleskütmine on äärmiselt vastutustundetu. Eriti tänase kriisi ajal, kui meil on 50 000 töötut ja nende arv kasvab.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Äkki võiksid suure kisa tegijad hoopiski peeglisse vaadata ja ausalt tõdeda, et odavale orjatööle üles ehitatud ärimudeli aeg on läbi. On teie enda valik, kas panete uksed kinni või hakkate inimestele normaalset töötasu ja töötingimusi pakkuma. Eesti inimesed ei soovi kambakesi ühes toas naridel elada ja 12-tunniseid puhkepäevadeta vahetusi teha. Eesti ei ole alaarenenud odavtööjõu maa. Me oleme Euroopa riik, kus inimesed väärivad töö eest ka korralikku tasu.

Neil, kes on paindlikud, pakuvad normaalseid tingimusi ja palka, on tööletahtjate järjekord ukse taga ning võimalik nende seast endale ka parimaid ja asjatundlikemaid töötajaid valida. Nende tootjate toetamiseks on loodud ka mitmeid uusi riiklikke toetusmeetmeid.

Kui aga jäädaksegi vinguma, vingerdama ja kõiges valitsust süüdistama, siis tasub meeles pidada, et majandus tühja kohta ei salli. Küll tulevad teie asemel teised, need, kes tänagi ilma ukrainlasteta suurepäraselt hakkama saavad.

Silmas tasub pidada ka seda, et võõrtööjõu vajaduse hüsteeria üleskütjaid ei huvita põllumehed ega ka meie oma inimeste toimetulek mitte üks raas. Tegemist on vaid vastutustundmatu poliitilise profiidi lõikamise, oportunistliku vastandumise ja ükskõik mis hinna eest areenile trügimisega. Me ei tohi selle madala mängu, sisserände soosimise ja madalate palkade põlistamisega kaasa minna. Kas me tahamegi jääda üheks Euroopa Liidu vaeseimaks riigiks? Kindlasti mitte!

Eesti töötaja on igal ajal ja igal alal parim valik. Hoidkem teineteist.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused