Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Henn Põlluaas: Lääne eesliini nõrgim lüli on NATO-sse mittekuuluv Soome

09.10.2016
Henn Põlluaas: Lääne eesliini nõrgim lüli on NATO-sse mittekuuluv Soome

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsiooni aseesimees Henn Põlluaas on seisukohal, et NATO-sse mittekuuluv Soome on Lääne eesliini nõrgim lüli.

“Ma ei alahinda Soome kaitsejõudude tugevust, kuid NATO-sse mittekuuluvana ja üksi on Soome Läänemere ja Lääne eesliini nõrgeim lüli,” ütles Põlluaas Soome väljaandele Verkkouutiset. “Vaenlane tuleb vaid idast ja Soome jääb talle tee peale ette.”

“Kui kriis peaks puhkema, vajab Soome kindlasti sõjalist abi – tänapäeval ei saa ükski riik üksinda hakkama,” kommenteeris Põlluaas enda mõtete kajastust sotsiaalmeedias. “Sellises olukorras ei asenda mitte miski NATO-t – ei kaitsekoostöö Rootsiga, EL-i armee ega koostööleping USA-ga. Soomele ei ole kasulik jääda ilma NATO turvagarantiidest ja abist. Neid pakub aga vaid täisliikmelisus, mille eesmärk on rahu tagamine piisava sõjalise heidutuse ja potentsiaali omamise kaudu. See on ainus keel, mida Putin mõistab ja kardab.”

“Loomulikult teevad soomlased oma otsused ise, kuid alati on ju hea kuulata ära ka teiste seisukohti,” märkis Põlluaas ja lisas, et Soomes on NATO-teemaline diskussioon üha aktiivsemaks muutunud ning see on hea.

Soome ajaleht Verkkouutiset avaldas pühapäeval Põlluaasa mõtteid seoses Soome võimaliku kuulumisega NATO-sse.

BNS