Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Hübriidsõja joonel käinud peaminister Kaja Kallas ütles rändekriisi alguses: meil on neid tegelikult vaja

22.11.2021
Poliitbroilerid, autorollotajad, aknatihendajad… ühesõnaga, Kaja Kallase valitsus tavaline koosseis.
© Uued Uudised

Kaja Kallas “säras” nädalavahetusel Poola peaministriga juttu ajades ja kontrolljoonel piiritõkete püstitamist jälgides, kuid sellest ei maksa lasta ennast petta – peaministri näol on tegu vasakliberaalse petisega, kes kasutab ära hetkeolukorda, et oma kadunud mainet tõsta.

Peaminister Kaja Kallas tänas Poola peaministrit Mateusz Morawieckit Euroopa Liidu piiri kaitsmise eest ning päev varem käis ta idapiiril tõkketraadi paigaldamist vaatamas, tänades reservväelasi regiooni julgeoleku tugevdamisse panustamise eest. Jutt käib hübriidsõjast migrantide osalusel.

Euroopa Parlamendi saadikuna aga rääkis Kaja Kallas 2015. aastal Postimehele, et “Kui lugeda uuringuid pagulaste integratsioonist, siis tegelikult tuleb välja, et sellel võib olla majanduse kasvule ja tööhõivele positiivne mõju. Meil on neid tegelikult vaja. Need inimesed aitavad lahendada neid probleeme, mis Euroopal varem või hiljem kätte jõuavad.”

Lugu kandis pealkirja: “Kaja Kallas põgenikest: meil on neid tegelikult vaja.” Kui võrrelda nüüd Suti seisukohti, kes väidab, et Eestile on vaja Kolmandast maailmast pärit võõrtööjõudu, Kaja Kallase enda Riigikogu infotunnis väljaöeldud arvamust, et Eestis pole mingit massimigratsiooni, on vaid 1300 inimesega rändekvoot, ja tema rändekriisi algusaegseid ütlusi Postimehele, siis on Reformierakonna migratsioonilembus ilmselge.

Eesti on mures Poola, Leedu ja Läti piiridel toimuva pärast, Reformierakond näeb, et sellest mööda vaadata ei saa ja on ajutiselt asunud nn hübriidsõja vastu võitlema, muidu kaotaks nad kogu sellegi usalduskrediidi, mis neil alles on. Samas on täiesti selge, et Sutt ja Kallas tooks needsamad Poola piiril asuvad Iraagi kurdide pered koos agressiivsete meestest taralõhkujatega rahumeeli Eestisse, kui see ainult nende otsustada oleks.